AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Haxhi Kuēi

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Haxhi Kuēi   Sam 9 Aoū - 4:12

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Haxhi Kuēi   Mar 6 Nov - 1:50

O po pirolla u kofte serbeve.Po vertete po e perkrahin patriotin e tyre me kete gjest.E mesojn ne burg e ruajn se u vyne nje dite.E shqiptaret e kishin vra per zotin.
Merrni mesime ketu o shqipoveca.Por ju nuk keni gjak arberi,se e keni ndryshue gjenin ne gjen dhelpre keni kalue,ne tradhetar..Historikisht qe 2300 vjete arberet jetuan e u udhehoqen nga spiunet e tradhetaret,dhe trojet tona ne ēdo kohe u coptuan jo me deshiren e serbeve,pos me deshiren e tradhetareve qe po i perkrahim pa rezerve.


Krimineli ‘Pagi’ ndodhet nė burg tė Kralevės
Mitrovicė, (Kosovapress) 01 Nėntor 2012 07:58

Gjykata e lartė e qytetit tė Kralevės nė Serbi ka caktuar 30 ditė paraburgim pėr Sllavoljub Joviq tė njohur me nofkėn Pagi nga Mitrovica, i cili u arrestua dje nė veri tė Mitrovicės nga pjesėtarėt e MUP-it serb.

Ai akuzohet pėr tentim vrasje tė njė ushtari tė KFOR-it nė qershor tė kėtij viti nė fshatin Rudare.

Burime tė Kosovapress-it bėjnė tė ditur se Beogradi po ushtron trysni ndaj tė gjitha mediave serbe nė Kosovė pėr mos publikim tė kėtij rasti.

Sipas kėtyre burimeve, njė gjė e tillė ka ndodhur edhe me televizionin lokal ‘TV Most’ nė Zveqan, e cila mbrėmė pak minuta para edicionit qendror tė lajmeve ėshtė detyruar tė tėrheqė tė gjitha lajmet rreth arrestimit tė Joviqit nga ana e pjesėtarėve tė MUP-it dhe g
jykimit tė tij.


Derničre édition par Perparimi le Mer 7 Nov - 14:32, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Haxhi Kuēi   Mar 6 Nov - 1:51

O po pirolla u kofte serbeve.A vertete po e perkrahin patriotin me kete gjest.E mesojn ne burg e ruajn se u vyne nje dite.E shqiptaret e kishin vra per zotin.
Merrni mesime ketu o shqipoveca.Por ju nuk keni gjak arberi,se e keni ndryshue gjenin ne gjen dhelpre keni kalue,ne tradhetar..Historikisht qe 2300 vjete arberet jetuan e u udhehoqen nga spiunet e tradhetaret,dhe trojet tina ne ēdo kohe u coptuan jo me deshiren e serbeve,pos me deshiren e tradhetareve qe po i perkrahim pa rezerve.


Krimineli ‘Pagi’ ndodhet nė burg tė Kralevės
Mitrovicė, (Kosovapress) 01 Nėntor 2012 07:58

Gjykata e lartė e qytetit tė Kralevės nė Serbi ka caktuar 30 ditė paraburgim pėr Sllavoljub Joviq tė njohur me nofkėn Pagi nga Mitrovica, i cili u arrestua dje nė veri tė Mitrovicės nga pjesėtarėt e MUP-it serb.

Ai akuzohet pėr tentim vrasje tė njė ushtari tė KFOR-it nė qershor tė kėtij viti nė fshatin Rudare.

Burime tė Kosovapress-it bėjnė tė ditur se Beogradi po ushtron trysni ndaj tė gjitha mediave serbe nė Kosovė pėr mos publikim tė kėtij rasti.

Sipas kėtyre burimeve, njė gjė e tillė ka ndodhur edhe me televizionin lokal ‘TV Most’ nė Zveqan, e cila mbrėmė pak minuta para edicionit qendror tė lajmeve ėshtė detyruar tė tėrheqė tė gjitha lajmet rreth arrestimit tė Joviqit nga ana e pjesėtarėve tė MUP-it dhe g
jykimit tė tij.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Haxhi Kuēi   Mar 6 Nov - 1:52

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Sadik Blakaj ka qite ne prite Hysen Gegen dhe e kan denue ?A   Mar 6 Nov - 7:23

Sadik Blakaj ka shkuar nė Paris i cili ma vonė e ka qitur nė kuthė Hysen Gegen i cili u dėnua me 13 vjet Burgė..http://www.zeriikosoves.org/index.php?option=com_content&view=article&id=557:udb-ashet-qe-vepruan-ne-kosove&catid=1:politike&Itemid=2


Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Haxhi Kuēi   Mar 6 Nov - 7:25

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Haxhi Kuēi   Jeu 8 Nov - 2:40

Sipas Schmitit ,skenderbeu nuk fliste shqip mire,por arberisht,serbisht,italisht,frengjisht,e arbaisht.Ky nuk ka luftue vetem kundra turqve,por edhe kundra atyre qe ishin musliman e edhe kundra italianeve.

Fan Noli dhe Athanas Gegaj duke sjellur deshmi te dores se pare, pohimin e vet se Skenderbeu ishte shqiptar, pasardhes i Epirioteve te lashte.
Pasi u zgjidh Ćeshtja e origjines etnike te Kastrioteve, filloi diskutimi mbi origjinen e tyre krahinore. Ne lidhje me kete teze pati mjaft sorollatje boshe, dhe rruga qe u zgjodh qe e gabuar, sepse shumica e historianeve renden pas degesh dhe jo pas rrenjesh. Te Ćudit fakti se si disa historiane shqiptare, se bashku me Iinstitutin e Historise u referohen tezave te disa historianeve te huaj per te gjetur vendlindjen e Kastrioteve ne Shqipri. Keshtu ato u sorollaten lart e poshte duke i marre me radhe rrethet e Veriut nga Mati, Shkodra, Puka, Mirdita dhe Hasi i Prizenit pa nxjerre gje ne drite.

humanisti italian Refael Voleterrano, ku ne vepren e tij me titull āKomentatoretāqe u botua ne fillim te shekullit 16-te, ai nuk e quan Gjonin te atin e Skenderbeut me mbiemrin Kastrioti, por Gjon Dibrani.

A e shihni se ma se pari as vendlindjen e sakt nuk e din as Noli as Barleta as serbet as greket as kroatet as turqit as anglezet.
Por po shkojm nga emertimi i tyre ne emra siq e thone keta historjan.
Pra emri e Skenderbeut Gjergj(Gjorgj)
Pse e vertetoj qe Skenderbeu ishte vazal i princit te Napolit Ferdinantit ?Sepse ky i shkoi ne ndihme qe ta mposhti princin e Torantos Antonion duke e sulmue nga shpina e vra gra e pleq e dhunue femrat italiane!Ke shenime ne italisht per kete kerko se gjeni.
Gjyshi Pavle emer sllavi
Nana e Skenderbeut Mamica emer sllave
Baba i tij Ivani emer sllavi,i martuar me nje serbe nga familja e Brankoviqeve me Voisllaven
Vellaznija e Skendebeut
Rapos emer sllavi
Stanisha emer shkau
Konstadini emer sllav
Motrat
Mara emer sllave
Maria emer sllave
Angjellka emer sllave
Jelena emer sllave !
Mara martohet me serbin Stefan Cernojeviqin.

.......
Atdhetar
atdhetar per ty kam nje pyetje ;Si quhet djali i Skenderbeut dhe me cilen vajze martohet
?..............
Nese e dini kete e vertetoj se e dini mire historin e Skenderbeut.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Haxhi Kuēi   

Revenir en haut Aller en bas
 
Haxhi Kuēi
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: