AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Vetvendosja

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Vetvendosja   Ven 9 Juin - 16:23

© Copyrights albin kurti

http://www.google.fr/search?hl=fr&q=%C2%A9+Copyrights+albin+kurti+&btnG=Recherche+Google&meta=lr%3Dlang_hr

Qendra e VETĖVENDOSJE!-s nė Britani tė Madhe
Person kontaktues:
Fatos Dėrguti, fatos.derguti@imperial.ac, + 44/7810401377
Londėr

Qendra e VETĖVENDOSJE!-s nė Danimarkė
Person kontaktues:
Xhemil Zeqiri, xhemil@hotmail.com, + 45/229481133
Kopenhagė

Qendra e VETĖVENDOSJE!-s nė Gjermani
Person kontaktues:
Bashkim Osmanaj, b_osmanaj@hotmail.com, ++49/17627195459
Dortmund

Qendra e VETĖVENDOSJE!-s nė Irlandė
Person kontaktues:
Adem Bėrnica, adembernica@yahoo.ie, ++353/596482589
Co.Wicklow

Qendra e VETĖVENDOSJE!-s nė Norvegji
Person kontaktues:
Vlora Haxhimehmedi, vlorah84@yahoo.no, + 47/ 951 50 332
Skjetten

Qendra e VETĖVENDOSJE!-s nė Suedi
Person kontaktues:
Shqiptar Oseku, oseku@hotmail.com, + 46/704519776
Stokholm

Qendra e VETĖVENDOSJE!-s nė SHBA
Person kontaktues:
Arta Haxhaj, artushe75@aol.com, ++1/6463394228
Nju Jork

Arta Kryeziu
Zhenevė/GE
kryeziu.a@hotmail.com.I nderuar Xhemil ju pershendes nga zemra

Une jam vete Haxhi L.Kuēi(krasniqi),nr i tel.

Juve e Albinit dhe shokve ju deshiroi ēdo te mire ne rrugen qe e keni nisure,nje rruge shum te veshtire,por pa veshtiresi nuk ja din njeriu kyvetin,sepse edhe veshtire e humesh!Kosoven tani e kane ne dore tradhetaret qe na shtypen mu keta bashk me serb,dhe ne luft si komandanta i kishin pergaditur keta qena qe lufta ta merr nje kahje qe bota mos tna pranoi si qenje njerezore!Po ja nisi nga fatmir lima ky kete nuk e kam njohure aq mire,por ky ma ka ndalue qe ti ngjitem ne lufte,dhe nuk besoi qe ka shkrepe plum mbi serb,pos ne shqiptar sepse dhjetra here e kam vizituare ne Deberdelan,dhe u trete ne Kleqke te Haxhi Shala,ku edhe ky e tjeret e kishin pas me sherr kete pavaresi


Unmiku perzihet disi keshtu si e keni nisure,por qeveria e kosoves kurr nuk ka me leshue penje,dhe keta pisa na shtypeshin kur une kerkoja republike,kur e mbrojsha flamurin me shpallshin tradhetar jugosllave,keta qeveritar jane ma te rrezikshem se serbet e Unmiku,dhe e kam dite qe kjo polici ka me i shtype ata shqiptar qe kane me lype pavaresi,edhe TMK tane jane shpiuna,ata qe luftuan u perbuzen dhe u debuan,e tjeret bredhin siku mos te kishin egzistue si shqiptar por sikur ....
Kur mua Fatmir Lima me thonte se kinse jam shpiune,ma nuk ka dialog me kesi njerez,por vetem egzekutim pa fjale ,sepse tane popullin e njohe sikur paren e kuqe!
Ta fala ore vella Albin tye dhe shoqerise se juaje,duke ju deshiruar punen e mbare,e di qe eshte veshtire,por vendin e keni ne rendin e pare te parajses ne Kosove,e une mundem me tu ba vetem nje ushtar,sepse qe 35 vjet te zeza me shkuan si ska ma zi,ku komandantet e uēkes ma pruren punen ta leshoi kosoven time qe e deshta ma teper se femit e mi.

http://www.kan-ks.org/fotogaleria.php?akcioni=lexo&foto_kat=25&gjuha=shqipDrejtimet e Reja / New Directions / Novi Pravci 8-13.VII.2003


Debati me Artistė / Art Debate / Debat Umetnika 25.X.2003


Fushata pėr nėnshkrimin e Peticionit "Tė Gjithėve na Mungojnė" / Petition Campaign "We all are missing them" / Peticija o nestalima "Svima nam nedostaju" 1.XI.2003 - 28.II.2004


Konferenca Regjionale pėr Mėsimdhėnien e Historisė / Regional History Teaching Conference 6-9.XII.2003


I kemi 12 Ore / We have 12 Hours / Imamo 12 Sata 8.II.2004


Ngjarjet e Marsit / March Events / Dogadaji Marta 17.III.2004


Konferenca pėr shtyp / Press conference / Press konferencija 3.III.2004


Ngjarjet e Marsit / March Events / Dogadaji Marta 17.III.2004


Ngjarjet e Marsit / March Events / Dogadaji Marta 18.III.2004


Ngjarjet e Marsit / March Events / Dogadaji Marta 19.III.2004


Konferenca pėr shtyp / Press conference / Press konferencija 30.III.2004


Varimi i kufomave tė sjella nga Batajnica / Burial of bodies brought from Batajnica Mass grave / Sahrana tela sa Batajnice 18.IV.2004


Akcioni Humanitar i H&AD / Humanitarian Aid from H&AD / Humanitarna Pomoc od H&AD 10-11.IV.2004


Protesta paqėsore - Tė gjithė pėr secilin / Nonviolent Protest - All for Each 10.VI.2004


Parullat nė protestė/Protest slogans 30.VII.2004


Derničre édition par le Mer 14 Nov - 0:06, édité 2 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Vetvendosja   Mar 13 Juin - 19:08

O Albin e vella
Deri sa kemi njerez qe mashtrohen sikur dhelperat mbas boleve te dashit
nuk ka vetdisim ne popull,se ma nuk dua ta permendi si popull shqiptarAi po Mali i zi e bani vullnetin e vete,
Serbise ja pranuan menihere sovranitetin,e neve,prit magar sa del bar:Po keta qena qe po na udheheqin, si ne kohen e luftes se pare,e te dyte,qiftat e Mark Krasniqave,e Fadilave,e Rugovave e Thaqjaneve e Fatmirave,qe si zagar shkojn e ja puthin bythen si serbeve ashtu edhe nderkombetareve dhe siq ja bani Ali Ahmet shpiuni ushtrise ēlirimtare, dhe ja rrasi popullit te vete prape nere MAQEDONI,e per ēka luftoi qen Ali Ahmeti?Per mi myt e mi shtie nere maqedoni,e ne PMB ashtu i lane nere serbi,edhe Thaqi me Limen e rugove coftinen,jane tue na pergadit qefinat!
O ju perkrahes te Albinit,a nuk dini edhe ju e ne me u ba shpiuna,e me bashkpunue me keta shkerdhafqa,e me ua nxen strofullat ketyre shpiunaveKu mu ata ,tani keta polic shqiptar qe na rrinin e ua shtinin pendrekat ne bire te motrave te veta,e dhampirave,dhe me krijue nje komb te ri !!!Po ēfare kombi?me deshire e kisha propozue kombin ALBINASET,dhe ne vend te flamurit te ketyre qenave ,ne vend te shqiponjes,e kishim vnue plisin e bardhe,te mbeshtjellure me gjak te kuq!!Sepse tradhetaret shqiptar na pergjaken e kursesi shkijet JOOOO shkijet por ju ore qena,ku edhe sot si atehere kur lypnim republike apo bashkim,na pergjakeshit dhe tani i pergjakeni motrat dhe vellaznit,dhe me fitue ne ju prape nuk na lini hapsire!
E qe disa na mesoin se eshte ma mire per Albinin me studjua,ne po duka me studjue qysh me tradhetua,kete udheheqesi,sikurse qe na sunduan dekada te tera!Juuuuuuu,e ja lijshit shkaut,e shkau ua q.... jeten dhe te vdekurit.
Dhe e kisha lutur kryeministrin e shqiperise Sali Berishen,se ma mire ja qete qe nese shkon ne prishtine mos ta pranoi shperblimin nga keta udheheqesa shpiuna e tradhetar te moqem,sepse edhe kete kena me shpalle shpiune,dhe besen po ja japi qe kam me ja qit per lendine te gjitha te metat qe i ka!
Nje neme ja leshoi zot.Sali Berishes nese e pranon ta shpallin qytetar nderi te prishtines:He more Salo nese e bane kete gabim,ishalla nuk kethehesh shendosh ne shqiperi,por u kethefsh ne sanduk???He more Baba pashtrik ti je i madhe e i gjalle dhe ne shpiuna qe na regjen lekuren e na piren gjakun,zgjohu e mos meshiro se ja sot ja kurr ma ne vuajtje nuk ka ēen ky popull i yti!
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Vetvendosja   Mar 1 Mai - 13:25

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Vetvendosja   Mar 1 Mai - 13:27

I nderuar

Ju kam shkuar para disa javėve nė PM. dhe desha tė bėj njė pėrmisim nė forumin tuaj. Nė linkun: http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com/ftopic88.Vetvendosja.htm desha t`ju njoftoj se pėr arsyje private unė nuk mundem tė jem person kontatkues i Lėvizjes Vetėvendosje deri nė fillim tė vitit 2008. Prandaj ju lutem ta pėrmisoni kontaktin si vijon:

Qendra e VETĖVENDOSJE!-s nė Zvicėr
www.vetevendosje.ch
Person kontaktues:
Arta Kryeziu, kryeziu_a@hotmail.com , +41788921897
Gjenevė


Pėrshėndetje vėllazėrore
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Vetvendosja   Mar 1 Mai - 13:58E nderuara, Kryeziu


Nese flasim ne bindjet tona per te vetevendosur si nje popull i kesaje pjese te botes njerezore,dhe pas te gjitha atyre shpenzimeve te NATOS qe na beri te mundur kethimin neper trojet tona,dhe nese duam qe ta shohim disfaten e regjimit te Milloshit, dhe nese deshirone bota qe mos te perseritet nje dhune si ne vietet e 1998/99,duhet KS i OKB te na njohi te drejten qe te vetevendosim ne si popull shumice per Kosoven e Pavarure.Nuk eshte ne pyetje qe Rusija mundet ta kundershtoi nje gje te tille pavaresin e Kosoves,sepse keto jane shtete qe e kontrollojne tere sistemin e njerezise dhe kujte deshirojne ja marrin pavaresin edhe nese e kane pasur me mija vite me pare pavaresin!Pse e them kete sepse nje popull qe bene pa lidhje trazira dhe nese nje popull nuk dine se ēka te kerkoje ,apo ta luftoje roberin,ai popull nuk e meriton lirine!Me frige nuk e ka puna e pavaresise,dhe mos u kyqeni ne as nje levizje.E sa me thene ja une kam qene ne kete ,apo ne ate levizje,!!!!Tek e fundit pavaresija nuk e ke me tinzaqe,!EDhe po due edhe nuk po guxoje ,nuk ka keshtu;Por ja hunit ja ushkurit !


Me nderime
Haxhi Kuēi(Krasniqi)pERGJIGJE NGA KRYEZIU
De : Arta Kryeziu <kryeziu_a@hotmail.com>
Envoyé : mardi 1 mai 2007 23:36:26
Ą : perparimi@hotmail.fr
Objet : RE:

| | | Boīte de réception


I nderuar,

Mu aty ėshtė qėllimi i lėvizjes sonė, qė OKB-ja dhe e gjithė bota ta njeh tė drejtėn e vetėvendosjes.

Qė nė fillim dhe deri nė fund do tė luftojmė pėr tė vetmin qėllim qė e kemi pra pa kusht dhe negociata drejt vetėvendosjes!

Pėrshėndetje,

Arta Kryeziu
............


Derničre édition par le Mer 2 Mai - 14:54, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Vetvendosja   Mar 1 Mai - 14:20

Une Haxhiu e mora nje mesazhe nga Kjo vajza e qendres se Vetevendosjes ne Zvicerr_Kryeziu.,Kam marr edhe nga tjera shtete nga disa individ vajza shqiptare!!!!!!,dhe kjo kerkon qe ta shllyeje emrin e saje gjere me 2008?Pse?Ku e ka qellimin?A mos valle eshte ndonje loje makabe,dhe shumica qe ju jane kapur qendrave te vetevendosjes jane ka e komoflojne me ja nxene frymen Pavaresise,sepse po me duket qe shumices nuk eshte ka i konvenon LIRIJA,sepse jane ushqyer nga spiunazha duke na shkaktuar plage neve dhe ata duke jetue parajsen!!!!

Lexo ma poshte

Me nderime te sinqerta

Haxhiu
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Vetvendosja   Mar 1 Mai - 14:24

Bilt: Amerikanci se igraju vatrom

Američke pretnje da će Vašington priznati nezavisnost Kosova bez rezolucije Saveta bezbednosti UN su "igranje vatrom" u odnosima Zapadne Evrope i Amerike i "igranje vatrom na Balkanu", izjavio je šef švedske diplomatije Karl Bilt na skupu evropskih i američkih zvaničnika i političara u Briselu.

Bilt je, u raspravi na "Briselskom forumu", time upozorio da "igranje vatrom" predstavlja današnja izjava američkog političara Ričarda Holbruka da će, čak i ako Rusija stavi veto na rezoluciju SB UN, Vašington odmah priznati nezavisnost Kosova.


Briselskom forumu

http://www.google.fr/search?hl=fr&q=Briselskom+forumu&btnG=Recherche+Google&meta=
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Vetvendosja   Mer 2 Mai - 15:54

E nderuara Kryeziu;

SERBET E DIJNE SHUME MIRE QE KOSOVES DOJNE ME JA DHENE NE AUTONIMI te mbikqyrur keta TE OKB es,dhe qeverija e kosoves eshte ka e dine mire kete,dhe ,per popull nuk merziten se popullin jane ka e konsiderojne si shtazet e buta!Apo si pulat e shtetit qe thojn katundaret?!Preji si te deshirone,dhe pulat mbesin pula si ushqim i dikujt!

Se fundi,kur i tere populli nuk e luan zuzen e ta kerkoje pavaresin vete,ky popull nuk e meriton te jetoje ne mesin e kesaje shoqerije ne kete toke!Kur une nuk munda te jem i dashuri i popullit shqiptar qe nuk ma merr mendja qe ka pasur dhe qe ka me pasur shqiptar qe te japi ma shume se une kontribut per atedheun e shqiptareve, e per shqiptari,edhe pulat le te lindin shqiptar me vagona se nuk kane me ja dite!
Ka shqiptar te mire,por shume pakes jane,sepse tradhetaret jane te shumte dhe me pervoja qe ju mashtrojn dhe u behen se ju perkrahin a ne esence ju diskualifikojn nga gara qe mos tja arrini qellimit te pavaresise!Kete po ua them nga pervoja ime 45 vjeqare qe ma kane shkatrrue jeten time dhe tani edhe ne france nuk me lene te qete,duke mi trishtue femit vetem pse paskam punue per pavaresin e shqiptareve ne KOSOVE!Nuk ka as zot,as kisha e gjamija,se po te kishte zot,vetem mua ēka me kane kavat keta qeveritar,dhe komandantet e uēkes,ih do ti kishte shfaros ky zot,por rrena jane se nuk ka zot,dhe tradhetareve duhet me ua teleisur lulen e ballit,kete ja kam thene Qosjes heret,por nuk me besonte,e tani po por voneee.
E nderuara Kryeziu:Kur une kam kerkue Republike per kosoven as Demaqi nuk ka pase bythe me kerkue nje gje,a une qe thone ashiqare,dhe kam shkrue jo tinza,por hapur,dhe kush me lajmronte profesoret shqiptar,dhe me rrahte policia shqiptare,qe soteeee prape disa jane veshur e punojn ne qeveri!!!Ker jam rroke per flamurin e shqiptareve e jo te shkive,shqiptaret me kane rreh e jo shkijet!Kur i nisa demostratat ne menzen e studenteve,une jam ai student qe i ka qellue qimja ne pjate,dhe ēka u ba,secili i pervetson kinse i ka nise,rrena mbas rrenave,helem iu befte mundi dhe malltretimet e mija qe kurr une nuk munda te punsohem ne punet e shtetit siq ishin te punsuar kinse te burgosurit politike!Kam kalle edhe tanke kur shqiptar nuk ka guzue bythen me livrit!Kur ishte votimi me 1991 per referendumin per pavaresin e kosoves tek une shumica e popullit votonte dhe policet shqiptar me rrahnin qe tani mu ata qena polic prape jane me grada te larta ne kosove!Ata qe me debuan jane komandantet e uēkes;po po po ,per kete kam shkrue dhe lexo"leter nga hashim thaqi"ketu ne forume e ke dhe si me pergjigjet?Zot nese egziston ,athua jemi njerez,apo shejtanat i kesaje toke?Pa fije te fetyrave,tradhetar,pushtar,genjeshtar,hajna qe ja vjedhin meritat patriotit,dhe ēka eshte ma e keqja qe patriotin e etiketojn si tradhetar!A ka zot per shqiptar,a ka mirekuptim,a ta dine shqiptari edhe atehere kur ja shpeton jeten,jeten e nje individit,dhe jeten e popullit!Une jam qe nga shtepija ime eshte ftue KS i OKBes qe kur u ba masakra ne Reqak e bera te munduren aq sa munda dhe e shpetova nga ma e keqja popullin shqiptar e jo magjup e as shkije,por ma te keqinje nuk paska ne kete planet!Haram dhe drite kurr mos pafte ky popull,sepse me ka perveluar e shkatrrue ne shpirt,!!!Po i harroja te gjitha hekijet dhe mundimet e mija ,por pse nuk mi lene femit te qet shqiptaret e zinje?Kesaje qeverijes u kam shkrue e kam kantaktue me telefonata dhe po te mi ndegjoni ment e kres do te dalin,kam me qindra kaseta qe qenat i kam inqizue!Ketyre nuk u intereson pavaresia,por fotelja duke i shtype shqiptaret,tani pa prezencen e shkive,se po te pavaresohet kosova,keta nuk kane vend ne kosove sepse e dijne se ēka i kan bere popullit te vete,dhe tani po dalin edhe patriota more qenat!Me nje fjale me pase luftue uēk ja nuk ka pase nevoje me nderhyre NATO dhe ska komente per kete punendaq hidheroju ndaq pranoje te verteten !!!!Ashtu siq duhet drejtesija!Kete fjale ja kam shkrue edhe Albinit qe e permend ne demostrata keshtu Po te pavaresohet kosova keta qeveritar nuk kane vend ne kosove,por duhet te kerkojne azil ne serbi,e serbija i ka lluga punet e veta dhe do ti perzen e pastaje ketyre si mbetet gje tjeter pos ka nje litar e te bejne vetevrasje.
Kam shume me shkrue por lodhesh,e nese te kam lodhe me fale;sepse une mbeta nje kerkushi,i debuar nga shqiptaret vetem pse ua deshta LIRIN(Pavaresin)Hajde sa ke koha e titos,e Fadilit e rugoves,nuk kesh i pershtatshem me u inkuadrue ne profesionet e mija,por mori moter kur u nise lufta edhe ketu sidomos Fatmir Lima,Uke Bytyqi, Ylfet Fondaj,Bajram Bekteshi nuk me pranuan!Pse?neri me thonte je shoqerue me nje poet shpiun,tjetri ti je i tranuar,dhe me ba me te pranue ty,ti na shtin me dhune ne lufte e mos me te ngue na vrete pasha zotin per kete nuk te marrim!!!!!A keta qe te gjithe jane shoket e mi,kane qen se tani per mua jane vetem shkije te serbise!Fatmir Liam,nuk me pranoi sepse ishte i shoqerue me nje djal te nje mikut tim qe ky djalosh i kishte pague policin e serbise bashk me agjen e vete ,dhenderr i imi logjiko te lutna,dhe Fatmirit ky i bante arme nga shqiperija(Nysreti)Avdi Ibrahimi poeti qe sot eshte drejtor gjeneral ne kek qe me thojshin qe eshte shpiune!Bajram bekteshi shoku im sepse jemi dhe poeta qe te dyte bashk me Rexhep Morinen nga Samadrazha,dhe keta sa interesante,jane komandanta te TMKdhe Bajram Bekteshi me thonet ma mire qe nuk po te marrin se nuk jane ka shkojn punet mire me shpiunllaqe ne uēk,por ia prita leje edhe ti pra mosi koka keshtu,pse me provokoni more ju vrafte buka qe me paket ardhe ne shtepi me dilingjilleke!Uke Bytyqi eshte jy qe kur me 1981 pata konkurue ne OBI ky ishte sekretar i partis komuniste te jugosllavise dhe nuk me pranoi ne pune ,duke ma refuzue dhe ne leter qe ma ketheu shkruante:Haxhi L.Kuēi nuk i ploteson kushtet moralo politike?!Ky eshte qe gjate luftes mi qoi ne shtepi fqinet qe jane gjalle qenet edhe fqinjet dhe me thane se na ka thene Uka qe te tregojna tye qe e dina qe je i armatosur,por me ba e ma myte shkije nese vijne ketupari kena me te shpall tradhetar shqiptar!A ka zot apo mos eshte qen edhe zoti! Fatmiri ma ka nxjerr revolen ori moter qe mos ti paraqitem ne shtab,pastaj mi ka que policin e uēkes qe te me ēarmatosin,dhe duke mu kercnue se nese organizoi ndonje sulme ndaj forcave serb kane me me likvidue!!!Per ēka paskan luftue e veshur,per keshtu me na roberue,dhe nuk ka luftue uēkeja,pos disa individeve qe nuk i kane ndegjuar urdherat e ketyre pisave dhe ne emer te gjakut te tyre sot krenohen!Keta jane qe e debuan tere popullin nga kosova,dhe sa e sa dhunime u bene para syve te komandanteve dhe duke i ndare plaqkat e luftes bashk me shkaun per kete kur u rroken disa te Rahovecit,neser mu kercnuan kinse une kam qen ne Rahovec dhe i kam pare se ēfare pisllaqe banen ndaje popullates civile!Le te shkruajn sa te dojn servilat e poshter per luften qe e ka zhvillue uēkeja,sepse ne shtepin time kam pasur te OKBes dhe mi tregonin filmat qe uēkeja nuk deshiron ti sulmoj serbet,por vetem bejne provokime ndaje tyre!Kete po te betohem qe eshte e vertete,sepse OKB i intereson ti japim fakte te luftes filma e jo filma duke dhene ēfaqje teatrale ne frontin e luftes,kjo eshte e vertete sepse zemra mu kallte kur serbet ne tjeter ane benin masakra e trupat teatrale te uēkes jepnin programe artistike,ku keni pare kesi lufte,pos nje servilizimi,me sofizem te ndyre qe ska edhe populli i gjore ēka tu beja!
Naten e mire dhe kalofshi si ma mire po e perfundoja

pershendetje nga poeti i popullit
Haxhi Latif Kuēi
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Vetvendosja   Ven 4 Mai - 5:15

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
fondajNumri i postimeve : 3
Registration date : 13/09/2007

MessageSujet: meno mire :D   Jeu 13 Sep - 16:00

*************************************************************************

e ke tregu veten shume ne momentin qe ma ke publiku e-mailn tim personal ne postim


Derničre édition par le Dim 13 Jan - 20:15, édité 2 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Vetvendosja   Ven 14 Sep - 0:05

kush tha qe zhangen e karit te rugeve ku e kan lan ooo bir bushtre ja ke hanger ti me pasul ne menze te stuntave edhe te ka qellu i fije leshi kari qato je qu ti ne protesta aaa se ti tekoke produkt i serbis ti tekokesh laper i shakalles te par per ty kerkush nuk met i mire garant ty po doket vetja ma e mire pse nuk shkon me kontrollu te psikiatri se shume koke dashru ne vete vete

perparim (nese ky eshte emri yt i vertet) ti per me shkru e per me fol tekoke i pari, trima si ti me bateria nuk i duhen kosoves mase te kryhet lufta me than une kesh i pari, per do sene pajtona me ty qe ka shume lapera qe kan *merita lufta pa u kon nashti edhe hiq kenj pari veq une ty po ta tregoj ni ngjarje gjat luftes me ni shtab ka ana jon ni * komandant * tash i tmk me emen dul ne dritare edhe gjujti me arme najni prej tonve i pat than ~edhe ti gjujte aaaa? mire ja bone se neser kur te kryhet lufta nuk munesh me than qe nuk ke gjut e ti perparim koke qasi qe te pasak ika lufta pa gjujt asnej fishek e tash qojsh pluhun ne uje ku e perksh fatimr limen uke bytyqin edhe qaf kusherinin tem qe e ka emrin ylmet e jo si e ke shkru ti kjo tregon qe ti veq ja ki ni emrin edhe nuk je kan ne gjnedje me perceptu hajt me te mira
......................................................................................................
O shizofrenazh Fondaj
Une jam Haxhi Lata nga Suha Reka ,e qe thuash se kur u krye lufta po them se kam luftue ,ti meso o qumeshyi i lales,po te kishit luftie kosova mooooti ishte pavaresue,e qe paskna shkrue per kusheririn tend vete more pleshti dhijes a eshte e vertete apo genjeshter?
E sa per Rugoven qe thuash ma hanksh balten ti me te ,ate qen bir qeni qe ja prishi imazhin shqiptarise,dhe tan shqiptaret i ka prish,dhe kosova kurr mu pavaresue joooo,por edhe shqiperin e ka bere si Rugova edhe asaj kan me ja marr pavaresin sepse tere njerezin e flliqi shqiptarhanja!!!!!!
..................................................................

PERFUNDIM

ME PAS KONTRIBUE SHQIPTARET SA KAM PUNUE PER JU ???E PER TARDHMEN TIME E KISHA MALLKUE DHE I MORRA NE QAF FEMIT PER SHERR TE SHQIPTAREVE ?DHE NESE KAM HYRE NE HAK ME NJE SHQIPTAR?DRITE MOS PAFSHA???E NESE JU SHQIPTAR KENI HYRE NE HAK ME MUA????KUR PAVARESI MOS PAQITØPOS U DJEKT FERRI
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
fondajNumri i postimeve : 3
Registration date : 13/09/2007

MessageSujet: ##****   Ven 14 Sep - 9:55

('Exclamation')
******************************************************** lol!
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Vetvendosja   

Revenir en haut Aller en bas
 
Vetvendosja
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: