AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Serbia: Pavarėsia e Kosovės nė Gjykatėn Ndėrkombėtare tė Dre

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Serbia: Pavarėsia e Kosovės nė Gjykatėn Ndėrkombėtare tė Dre   Ven 15 Aoū - 16:43

Serbia: Pavarėsia e Kosovės nė Gjykatėn Ndėrkombėtare tė Drejtėsisė
Zėri i Amerikės
15-08-2008


Ministri i jashtėm i Serbisė Vuk Jeremiē tha se do tė dorėzojė njė rezolutė nė Kombet e Bashkuara, e cila do tė kėrkojė mbėshtetjen e vendeve anėtare qė Gjykata Ndėrkombėtare e Drejtėsisė tė shqyrtojė ligjshmėrinė e shpalljes sė pavarsisė sė Kosovės.

Zyrtarėt serb shpresojnė qė shumica e vendeve anėtare tė OKB-sė tė pėrkrahin kėrkesėn e Serbisė, kur ajo tė parashtrohet nė asamblenė e pėrgjithshme tė kėsaj organizate, qė mbahet muajin e ardhshėm.

Ministri serb Jeremiē ka shprehur shpresėn se gjykata ndėrkombėtare do ta mbėshtesė qėndrimin e Beogradit se shpallja e pavarsisė sė Kosovės ėshtė e paligshme.


http://www.voanews.com/albanian/2008-08-15-voa4.cfm?rss=topstories
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Serbia: Pavarėsia e Kosovės nė Gjykatėn Ndėrkombėtare tė Dre   Ven 15 Aoū - 16:47

Bash per kete qellim gjykata e hages i pate ftue komandantet e uēkes se a kan luftue vertete fircat serb!
Dhe nese deshmit thone se keta nuk kan qen terrorista kundra forcave serbe atehere nuk ka pasur lufte ēlirimtare ne kosove e viset tjera shqiptare qe te ēlirohen nga roberija por me nje prapavij te zymte!
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Serbia: Pavarėsia e Kosovės nė Gjykatėn Ndėrkombėtare tė Dre   Ven 15 Aoū - 16:50

Dhe ku eshte qellimi i pranimit te pavaresise se kosoves nga shtetet e tjera ?Pse u ndale dhe nuk e pranoin me teje tjerat shtete ?Pra po shifet zymtezia e luftes me qellime perfitimesh e duke i shkaktue shqiptareve plage te reja kush shqipokomunistat qe i keni ne majet e qeveris shqiptare!
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Serbia: Pavarėsia e Kosovės nė Gjykatėn Ndėrkombėtare tė Dre   

Revenir en haut Aller en bas
 
Serbia: Pavarėsia e Kosovės nė Gjykatėn Ndėrkombėtare tė Dre
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: