AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Jaku Krasniqi

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Jaku Krasniqi   Dim 11 Juin - 14:22


Xhevat Kryeziu,Cen Desku,Une Haxhiu,dhe Rrahim Buzhala,ne nje pajtim ne Baje te Malisheves,dhe foto e dyte _ mars 1997 ne promovimin e vepres:Eshte Prof Mejdi Elezi
http://www.freeblognetwork.com/drenica/715/
http://www.freeblognetwork.com/Albanian/1241/#c23139http://freeblognetwork.com/drenicaE Jakup a po done me na shit petlla ne koken tone?Po ti more zotra jote shkove ne Hage kinse me mbrojt luften e e peshurre me ka krejte!Pse
Por kur te banen pyetje ne Hage:A keni luftue si i jepshit lajmet ne RKLTi u jape keshtu pergjigje zotni Jakupi:Jo zotri gjykates nuk kemi luftue si i kemi dhene lajmet ne RKL,por ka ēene propagande e jona qe populli mos ta humbi moralin ne ne!!!
E une po ta beje nje pyetje si ke fytyre me nejt ne krye te kosoves,kesai i thone tradheti,e tradhetari ēka lyp ne kesi gjesti?Kosovari: Mirė, cilėt heronj? Cilėt janė heronjtė kombėtar tė tė gjithė shqiptarėve?

Jakup Krasniqi: Si po mendon kush janė. Janė plot. Ėshtė Skėnderbeu, heroi ynė...

Kosovari: Mė falni! Vetėm tė ju pėrkujtoj se Skėnderbeu jetoi nė shekullin e XV. Ndėrsa kombi, si strukturė shoqėrore, ėshtė definuar tek pas Revolucionit Francez. Shumica e kombeve janė formuar nė shekullin e XIX. Pra
nuk mund tė konsideroni se Skėnderbeu luftoi pėr kombin shqiptar. Nė atė kohė nuk kishte kombe! Mbase e kemi vėshtirė ta pranojmė, por Skėnderbeun nuk e quajtėn kot "Kalorės i Krishtit".

Jakup Krasniqi: Edhe nė Ballkan kombet u formuan nė shekullin e XIX. Nė atė kohė u formua edhe kombi shqiptar, i cili nė kohėn e formimit si komb ishte i pushtuar por nuk ishte i ndarė.

Kosovari: Kjo ėshtė njė kontradiktė. I pushtuar por jo i ndarė. Ne kemi qenė tė ndarė...

Jakup Krasniqi: Nuk e pėrfundova! Sa i pėrket Skėnderbeut, ai luftoi pėr tė ruajtur popullin e atėhershėm shqiptar prej ndarjeve qė i ishin kurdisur.
Nuk ishte Skėnderbeu i atėhershėm hero kombėtar, por figura e tij e reflektuar mė vonė nė veprat e shumė atdhetarėve tė tjerė. Shembull e Luigj Gurakuqit, e Fan Nolit e shumė tė tjerėve.

Kosovari: Pajtohem. Kėta atdhetarė punuan pėr ēėshtjen kombėtare. Vetėm se ju po harroni se kosovarėt nuk ishin mė pjesė e kombit shqiptar qė nga viti 1913

kosovarėve ndjehen shqiptarė dhe nuk e dallojnė dot kombin prej etnisė. Kėsisoj, edhe unė jam skeptik qė kosovarėt do tė jenė komb, ngase kombin e krijon
elita - njė elitė qė nuk punon pėr vota.


Derničre édition par le Lun 19 Fév - 10:03, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Jaku Krasniqi   Sam 2 Sep - 4:17

Cilet jane ata qe ne Rambuje e nenshkruan roberin e Kosoves?1):Blerim Shalaedhe para luftes ishte ne negociata,2)Veton Surroi,slogan dhe komunist i rryer3),Fehmi Agani,e formoi uēken dhe u largua nga ajo4)Hashim Thaqii cili deshironte me dhune te behet ne Skenderaje kryetar i LDK es,5)Ibrahim Rugova,ish bire i nje partizanit dhe demagog e pijanec6),Idriz Ajeti,akademik nga biligradi7),Rexhep Qosja,demagog dhe karierist dhe frigacak,8)Jakup Krasniqi, tani i sheh gabimet,por nuk eshte e vertete9)Xhavit Haliti,kantrabandiste i armeve qe u pasurue me to nga populli,ku keni pare ore shqipe qe me luftue per liri e me ble arme?11)Bujar Bukoshi,ish drejtor ne kliniken interne ne prizren dhe bane bisnes me paret e emigranteve,12)Mark Krasniqi,delegat ne mbledhjen e prizrenit dhe e nenshkroi qe kosova te mbesi pjese e serbise dhe tani po ku klysh shkon ne rambuje dhe u qet pluhur me nenshkrue qe prape kosova te mbesi nere serbi,13)Hidajet Hyseni,ky qe mi vodhi meritat e mija me shoket e vete dhe ky mundi mu inkuadrue ne pune gjate regjimit te jugosllavise e une jo dhe nuk me burgosen,pa ua dhene besen qe nuk kam me punue kundra roberise se shqiptareve dhe per kete nuk me burgosen,sepse po te me burgosin,do te rritem ndere popull si i burgosur politike,15Bajram Kosumi qe na premtoi me rrenat e tija se kosova ka mu pavaresue ne qerdhor te vitit2006 dhe u largue si bukla me la mut me shurre16Mehmet Hajrizi ,Ram Buja hero i rrencave,17Azem Syla,Edita Tahiraqka gruaja e Rugoves dhe qe te tane bre nanen zoti ketyre krijuan parti politike,dhe tani pa prezencen e serbise po e shtypin popullin.

Last edited by Perparimi on Sat 2 Sep 2006 - 9:14; edited 1 time in total
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Jaku Krasniqi
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: