AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 ambasadat e para tė Republikės sė Kosovės

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: ambasadat e para tė Republikės sė Kosovės   Jeu 28 Aoū - 16:11

Publikohen emrat e 10 tė ngarkuarve me punė nė ambasadat e para tė Republikės sė Kosovės

Kryeministri i Kosovės, Hashim Thaēi, nė mbledhjen e sotme tė kabinetit qeveritar, ka publikuar emrat e 10 tė ngarkuarve tė parė nė ambasadat e Republikės sė Kosovės nė botė. Avni Spahiu, do tė jetė ambasador nė Uashington, ndėrsa nė Nju-Jork, Sylejman Gashi. Nė Londėr- Muhamet Hamiti, Berlin - Vilson Mirdita, Paris - Muhamedin Kullashi, Romė - Albert Prenkaj, Bruksel - Ilir Dugolli, Bernė - Naim Mala, Tiranė - Gazmend Pula, Vjenė - Sabri Kiēmari dhe nė Ankara - Bekim Sejdiu. Keta perhere ne krye te vendeve dhe patriota

!


Derničre édition par Perparimi le Jeu 28 Aoū - 16:38, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: ambasadat e para tė Republikės sė Kosovės   Jeu 28 Aoū - 16:23

kosovaPesė nga anėtarėt e personelit tė Rilindjes – Avni Spahiu, kryeredaktor, ...... vende tė caktueme nga nji spiun a disa spiuna nė komandėn e naltė tė NATO-s. ...
www.scribd.com/doc/496952/kosova - Pages similaires
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: ambasadat e para tė Republikės sė Kosovės   Jeu 28 Aoū - 16:53

Nė konkursin e shpallur mė 16 nėntor 2006 nė disa gazeta tė pėrditshme tė Kosovės dhe nė faqen e internetit tė Universitetit tė Prishtinės (www.uni-pr.edu) ėshtė paraqitur njė kandidat: Dr. Muhamet Hamiti. I. Shėnime pėr kandidatinDr. Muhamet Hamiti u lind nė Dumnicė tė Podujevės mė 1964. Shkollėn fillore e nisi nė vendlindje, kurse e mbaroi nė Fushė-Kosovė. Tė mesmen e mbaroi nė Prishtinė. Ka diplomuar me sukses tė shkėlqyeshėm (me notė mesatare 9.16) nė Degėn e Gjuhėsdhe tė Letėrsisė Angleze tė Fakultetit Filozofik, Universiteti i Prishtinės, mė 1987. Nė vitet1987-1989 ndoqi studimet pasuniversitare pėr letėrsi botėrore, me fokus nė letėrsinė angleze,nė Fakultetin Filozofik tė Universitetit tė Zagrebit (Kroaci), tė cilat i kreu me sukses tėshkėlqyeshėm dhe nė afat rekord. Nė vitin 1990, nė Universitetin e Zagrebit Muhamet Hamiti mbrojti me sukses tėshkėlqyeshėm temėn e magjistraturės me titull E. M. Forster’s Novels in the Light of His Aspects (Romanet e E. M. Forster-it nė dritėn e Aspekteve tė tij). Temėn e shkroi dhe e mbrojti nė gjuhėn angleze. Kjo temė pati marrė vlerėsimet maksimale (shkėlqyeshėm) ngakomisioni vlerėsues.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: ambasadat e para tė Republikės sė Kosovės   

Revenir en haut Aller en bas
 
ambasadat e para tė Republikės sė Kosovės
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: