AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 midis Kosovės dhe provincave gjeorgjiane

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: midis Kosovės dhe provincave gjeorgjiane   Jeu 28 Aoū - 16:45

OKB hedh poshtė paralalen midis Kosovės dhe provincave gjeorgjiane

Organizata e Kombeve tė Bashkuara hedh poshtė paralalen e Kosovės me dy provincat gjeorgjiane. Zėdhėnėsja e Sekretarit tė Pėrgjithshėm tė OKB sė, Mishel Montas, ka thėnė se tė dyja situatat janė tė ndryshme dhe krahasimet nuk qėndrojnė.
"Mendoj se ju nuk duhet t'i krahasoni tė dyja situatat. Historia e tė dyja situatave ėshtė e ndryshme dhe mendoj se kjo ėshtė theksuar disa herė me radhė", ėshtė shprehur zėdhėnėsja e Ban Ki Munit. Ajo ka konfirmuar njėherė vazhdimin e rikonfigurimit tė misionit tė UNMIK ut nė Kosovė, pavarėsisht mosekzistimit tė vendimit nga Kėshilli i Sigurimit tė OKB sė. (QIK)

mbrapa 28 gusht 2008 - 15:16:

Nese Kosoves i takon realishte pavaresija e shtetesise,edhe ato dy pjese te gjeorgjise i duhet ti perkrahi nota demokratike apo asnjeres mos tju njohet kjo e drejte e shtetesise
tiejithe eaor ejams drufim pr a vogl jeziajo meuime siq abane neveme mija e

Aktuale
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15020
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: midis Kosovės dhe provincave gjeorgjiane   Jeu 28 Aoū - 18:11

ndersa Serbia lidhur me njohjen e rajoneve e pavarėsisė sė Osetisė Jugore e tė Ahbazisė nga Rusia do tė ndėrmareė hapat qė janė nė interesin e saj mė tė mirė dhe ka shtuar se "presim se kjo situatė nuk do tė ndikojė negativisht tek ne".
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
midis Kosovės dhe provincave gjeorgjiane
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: