AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Kėrcėnimi me veton Ruse ėshtė mashtrim gjyzepe diogardi

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Kėrcėnimi me veton Ruse ėshtė mashtrim gjyzepe diogardi   Ven 29 Aoū - 0:28

Kėrcėnimi me veton Ruse ėshtė mashtrim

Kėrcėnimi i Rusisė se do tė verė veto ndaj ēfarėdo rezolute nė Kėshillin e Sigurimit tė OKB-sė qė njeh Kosovėn si “shtetin e dytė shqiptar” (ndėrkohė qė kėrkohet njohja e regjioneve pro-ruse nė Moldavi dhe Gjeorgji po qė se ngjet njė gjė e tillė) pretendon tė jetė arsyeja kryesore e rėnies sė vendosmėrisė nė ShBA dhe BE pėr ta mbėshtetur haptas dhe plotėsisht njė Kosovė tė pavarur. Pėrmendja e qėndrimit tė Rusisė si pengesė, pėr Pėrėndimin, ėshtė tė paktėn gjė e pasinqertė. Rusia, aleate historike e Serbisė, e ka shprehur kundėrshtimin e saj ndaj pavarėsisė sė Kosovės pandėrprerė, qė nga mbarimi i luftės nė vitin 1999.
ja e pranoi Serbinė nė Programin e Partneritetit tė saj pėr pa

Xhozef Diguardi dhe www.aacl.com
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15046
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Kėrcėnimi me veton Ruse ėshtė mashtrim gjyzepe diogardi   Ven 29 Aoū - 0:29

Xhozef Diguardi dhe www.aacl.com
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Kėrcėnimi me veton Ruse ėshtė mashtrim gjyzepe diogardi
Revenir en haut 
Page 1 sur 1
 Sujets similaires
-
» Galeri? Ku ėshtė?

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: