AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Ja kush investon ne kohen e sodit ne kosove ēka e gjene?

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Ja kush investon ne kohen e sodit ne kosove ēka e gjene?   Dim 11 Juin - 14:36

Arbana Xharra

Prishtinė, 19, maj 2006 - "Ose mė lejoni tė nisi punėn nė hotelin qė e kam ble 'Grand', ose m'i ktheni paratė", i ėshtė drejtuar Shefit tė Shtyllės sė IV blerėsi i pėrkohshėm i hotelit mė tė madh nė Kosovė , pronari i "Silkaporit", Zylqif Berisha, tė enjten gjatė njė dreke pune tė mbajtur nė "Villa Gėrmia", organizuar nga Oda Ekonomike Amerikane nė Kosovė, me qėllim diskutimi pėr problemet qė kanė bizneset anėtare tė kėsaj Ode.
Berisha u ankua nė procedurat e AKM-sė, tė cilat po u krijojnė humbje tė mėdha blerėsve tė ndėrmarrjeve shoqėrore. "Unė i kam pagu 8.1 milionė euro, dhe ende nuk ėshtė nėnshkruar kontrata, tash unė nė muaj kam humbje 100 mijė euro pėr shkak tė kamatės pėr paratė qė i kam marrė nė bankė", u ankua blerėsi i pėrkohshėm i "Grandit", duke kėrkuar nga kryetari i Bordit tė AKM-sė, Joachim Ruecker, qė tė shpejtohen procedurat nė mėnyrė qė tė nisė punėn sa mė shpejt.

Ruecker tha se duhet pritur sepse kėto janė procedura qė nuk mund tė tejkalohen. "Ne duhet patjetėr qė tė bėjmė verifikimin e historikut tė kompanisė suaj, kėto janė procedurat dhe duhet tė prisni", tha Ruecker.
Biznesmenėt tjerė u ankuan nė politikat fiskale, nė pengesat me furnizim me energji elektrike...
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Ja kush investon ne kohen e sodit ne kosove ēka e gjene?
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: