AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Udbashet shqiptar kundra vellaznive te vete

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Udbashet shqiptar kundra vellaznive te vete   Sam 6 Sep - 14:38

Dėrgo njė mesazh me anė tė YAHOO! tek i_retardumi (s_fatlumi@yahoo.com)
Shiko Profilin E s_fatlumi@yahoo.com
Dėrgoji s_fatlumi@yahoo.com njė mesazh


Udbashat E Kosoves Me Emer Dhe Mbiemer

--------------------------------------------------------------------------------

UDBASHAT E KOSOVES ME EMER DHE MBIEMER

Mehmet Shoshi - spiun ( ministėr i Udbes)- merrte vetė pjesė nė torturimin e tė burgosurve
2. Fevzi Ajvazi - spiun
3. Jusuf karakushi - spiun udbash mė vonė ministėr i Udbes

4.HASAN MEHMETI-ish-kryeshef i Sigurimit shtetėror(UDB-sė)nė Prishtinė;
5.NAZMI JUNIKU-ish-sekretar Krahinor i Jurisprodencės dhe Administratės sė Pėrgjithshme;
5.DURAK JASHARAJ-ish-gjykatės hetues;
6.HALIL KELMENDI-ish-prokuror publik;
7.DURMISH KOĒINAJ-ish-kryetar trupit gjykues
8.SHEFQET BYTYQI-ish-gjykatės;
9.FEHMI GASHI-ish-gjyqtar porot;
10.Ymer Osaj - gjyqtarė
11.HASAN BERISHA-ish-gjyqtar porot;
12.NAZMIJE KRASNIQI-ish-procesmbajtėse nė gjykim;
13.ISAK HASANI-gazetar i „RILINDJES“;
14.ALI OLLONI ish-gazetar i”Zėrit tė rinisė”
15.FAHREDIN GUNGA-ish-kryeredaktor i Radio Televizionit tė Prishtinės(RTP);


Udbash qė torturonin tė burgosurit
1.Bafti Jakupi,
2.Lutfi Ajvazi
3. Ejup Bajgora
4.Mehmet Haskaj
5..Ibush Kllokoqi
5.Drago Dragojeviq
6.Muharrem Dana
7.Sllobodan Mijoviq
8.Asllan Sllamniku
9.Shefqet Hashani
12.Zenun Shala
13.Naip Hoxha
14.Refik Tashi
15.Metush Sadiku
16.Zejnullah Shala
17.Hasan Mehmeti
18.Shefqet Obria
19.Faik Nura
21.Metė Kuqi

PAK A SHUMĖ TĖ GJITHĖ KĖTA GJENDEN EDHE TE " DOSJA ADEM DEMAĒIT"..

vazhdojmė me tė tjerėt

1.Metush latifi - gjyqtarė
2. Tadej Rodiqi - gjyqtarė
3. Hilmi Zhitia - gjyqtarė
4. Nexhat Ajro - prokuror
5. Mehmet maliqi - ministėr i udbes ( babai i Skėlzen maliqit)
6. Flori Bruqi - gauetar i tanjugut ( lexo Ninit)
7. Isak Nishevci - gjyqtarė..

Tė tjerė qė qiten nė kurtha rininė studentore

1. Rrahman kastrati ( oficer Jugosllav dorė nė burgosjen e Gjyle Krasniqit)
2.Adem Ymeri arsimtar, shkolla e mesme Shtimje

3. Hasan Murena, fshati Hade Obiliq spiunoi 29 veta tė gjithė ushtarė shqiptarė ( Zėri I kosovės numri 6 viti 1983 faqe 15).

4. Sadik Blakaj nga Komuna e Istogut nė bashkėpunim me udbashėt Selim Brosha e Jusuf Karakushi i ka qitur nė kurthė plakun Qazim Sabit dhe Tahir Demajn, tė dy nga Gjilani... Mė vonė ky Sadik Blakaj ka shkuar nė Paris i cili ma vonė e ka qitur nė kuthė Hysen Gegen i cili u dėnua me 13 vjet Burgė..

5. Hasan Cėrvadiku - profesor udbash nė Prishtinė ( profesor nė shkollėn kulturologjike ku qenė burgosur dy nxėnės tė asaj shkolle Afrim Zhitia dhe Esat Brajshori)

6.Halil Mujė Kabashi i fshatit Gjurakoc
7. Ismail Horri - nga Istogu
Sami Aliēkaj fshati Carrabreg
( tė dhėna mė tė hollėsishme rreth bėmave tė tyre mund tė gjenden te ( Zėri I Kosovės numer 5 viti 1983 faqe 15)


8. Isuf Pllana fshati Shtitaricė ish-arsimtar i historisė nė Obiliq ( Zėri I Kosovės numer 7/1983 faqe 14 )

9. Gani Shoshi dhe Hajdar Shoshi ( babė e bir) fshati Staradran Komuna e Istogut
10. Istref Sadiku udbash - Ozdrim ( 7/83 zėri I Kosovės).

11.Zenun Ēelaj, profesor i kimisė dhe rrahim Pėrēuku ( qė tė dy profesor tė QAMO" Muharrem bekteshi. Vushtrri) ( zėri I Kosovės numer 7 viti 1983

12. Rexhė Ze4iraj nga Pasjaki afėr Gjilanit i njohur si Rexhė pasjaku vegėl e Selim Broshės

13. Bajram Troshupa, - arsimtar i fiskulltures nė prishtinė
14. Klodin Shiroka , arsimtare e matematikes ( mbesa e Kolė Shirokes)

15: Fatmir rexhepi, - aktivist i LSP punonjes tė Prishtinės ( tani ėshtė zgjedhur ministėr i punėve tė brendshme nė qeverin e re tė A. Qekut)
16. Jonuz Salihu, arsimtar i kimis ( ministėr i drejtsisė sot) dhe aktivist i Lidhjes Komuniste ( sekretar nė Qamo " Milladin popoviq ( normalja e Prishtinės)

17.Hasim Milici fshati papaz komuna e Ferizajt
18. Januz Loshi udbash Skėnderaj

19. Bahtir Asllani i Makermalit ( zėri i Kosovės numer 4 viti 1983 faqe 15)

20.Vuksan Vuksanaj, udbash qė pėrcillte emigracionin nė Nju Jork

21ZYHRA KURTESHI( ZYHRA KASTRATI) fshati Lebushė Komuna e Deēanit.

22. Demė Muja Pejė, udbash plagos pėr vdekje tre fshatarė tė Radavcit dhe pėr kėtė as edhe njė ditė nuk mbanė burgė.

23. Bajram fazliu ose Bajram Ēarraniku ose PATLIGJANI, fshati Iligje pejė

24. Izet Imeri Komogllav ferizaj

25. Hasan Lekiqi , udbash gadime Komuna e Lipjanit
26. Asllan hetem Ibrahimi Gadime e Epėrme me vajzen e gruas XHEVAHIREN..Kjo punonte nė udbė...

27. Agim Tasholli - gadime e Ulėt, nip i kryeudbashit faik Dudushi
28. Faik Dudushi . kryeudbash

29. Ejup Kamerolli nga Llapashtica
Ahmet Deliu , Podujevė

30. Ahmet Ahmeti gjykatės ( dėnopi kadri osmanin).
31. Sokol Osman Oruqi - Turiqevc Skėnderaj
32. maliq dhe Fatmir Sheholli ( babė e bir),- ky i dyti edhe sot punon pėr UNMIKUN..

33.Nijazi Hasani fshati rakovicė ose qysh e kanė quajtur ndryshe Nijazi Kisha ( pėr tė gjithė kėta mund tė lexohet nė Zėrin e Kosovės numer 10 viti 1984 si dhe nė ZIK numer 5 viti 1985).

34. Fehmi Bradashi, profesor i gjeografis nė shkollėn e mesme 8 Nėntori nė Podujevė

35. Ramiz Shehu " Hitleri" mėsues
Ukė Muēaj , - gjykatės nė pejė
36. Nezir Sherifi udbash nė Ferizaj
37. Shaqir Uka dhe Vahide Uka ( burrė e grua njeri dhender i Halit Ternavcit e tjetra e motra)..


38.Xhafer Qorri(i vrarė nga njė police magjup gjatė luftės se fundit ne trafastacionin e Drenasit,pėrndryshe ky kishte dorė ne masakrat e Qirezit,Likoshanit dhe Abrise).

39.Hamze Shtutica(njėjtė sikur xhafer qorri,por ky i vrarė pas luftės nga TRIMI Burim Ramadani me shokė i cili u denua para ca javeve me 30 vjet burg-ēudi apo)

40.Zenel Hoti nga fshati Godanc i Drenasit EMRA TJERĖ TĖ SPIUNĖVE

Zymer Maqastena - spiun
Ibush Arifi - bashkpuntor i udbes me tė bijtė nga bakshia
Murat Zhevelli

Ibėr Hasku - udbash ( vrau Haxhi Tishakun)
Januz Haklaj, - spiun
Hysen prushi - bashkėpunėtor
Shaban Abazi
Agim Muhagjiri - gazetar ( ky nė vitin 1990 publikisht nė gazeten Rilindja kishte kėrkuar falje pėr bėmat e tija dhe natyrisht..hm.. ishte falur sepse megjithat e kishte kuptuar gabimin qė kishte bėrė punėn e dreqit)

Ramė Ademaj - udbashė Pejė
Istref sadikaj - udbashė Pejė
Ramė Ademi - kryeudbashė pejė

Rrahman Zylfiu - udbashė Kumanovė

Rabit Zylfiu ( ishte dėrguar nė Turqi pėr tė bėrė atentat nė Sabri Novosellen dhe pasi e kishte burgosur policia turke ky nė njė proqes gjyqesor edhe kishte pohuar kėtė gjė se: " ishte dėrguar pėr tė pėrcjellė njė emigrant shqiptar nga Jugosllavia) - pėr kėtė mė hollėsisht shkruan " Zėri I Kosovės" numėr 6 viti 1983..

Behxhet Jashari - udbash hajdut
Behxhet Behxheti - Shkup
Januz Panjolli - Shkup ( Zėri I Kosovės numer 7 vitit 1983
Rexhep Musliu - Shkup
Hasan Abazi - historian Kėrēovė
Selman Sadiku -
Nexhemedin Rustemi - Kėrēovė

Hamit hamiti ( dėbėhet nga Shqipėria si agjent i udbes dhe vazhdon punėn nė Maqedoni, pra kjo verteton qė Jugosllavia tentonte tė qonte spiun nė Shqipėri tė cilėt gjoja si tė pėrndjekur nga serbet...pra shifet se si ky spiun ishte zbuluar nga Tirana dhe me ta kthaer ky kishte vazhduar punėn e tij nė SPB tė Maqedonisė ).
Zylal Abedini - udbash SPB Maqedonis

Abdyl Zhuta - udbash Ohėr
Edin Marku - udbashDibėr
Ajrush Toska - udbash Strugė
Sherif Trema - udbash Kėrēovė
Kaim Murtishi ( zik numer 3 viti 1984).

Mehmet Hasku - udbash Pejė
Halit Deliu - spiun nga majaci
Xheladin Beēiri - udbash

Kristė Gegaj - Istog ( personalisht shkon dhe burgosė Emine Mahmutajn)
Xhelil Shala - Hade
Nijazi Limanowski ( Limani)
Xhabir Alija ( Ilijowski) ( zik numer 3 viti 1985 faqe 19)

Esat Limani - arsimtar bilologji
Mustafa Abedinoski

Qamil Muhagjeri ( udbash nė ambasaden e e Jugosllavis nė Tiranė - ma vonė e patėn dėrguar nė Cyrih pėr tė pėrcjellur emigracionin ( zėri I kosovės 7-8 gusht -shtator) 1986
Nezir Sferifi - udbash Ferizaj
Enver Gashi - diplomat Cyrih

Sali Bajrami, Ibush maraj, Sinan Blakaj, Nimon Blaka tė gjithė nga Vrella ( Zėri I kosovės 4 prill 1987)...Murat Shevelli..mė pastaj pasojne.
Enver Shevelli
Naser Shevelli(inspektor)

Ramadan Sermagjaj (kryudbash) Ne Gjilan

Zoti e boft hajr!
__________________
Greater Albania?!...No thanks little Albania!


Derničre édition par Perparimi le Sam 6 Sep - 14:49, édité 1 fois
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Udbashet shqiptar kundra vellaznive te vete   Sam 6 Sep - 14:39

Postimi origjinal ėshtė bėrė nga i_retardumi
UDBASHAT E KOSOVES ME EMER DHE MBIEMER

Mehmet Shoshi - spiun ( ministėr i Udbes)- merrte vetė pjesė nė torturimin e tė burgosurve
2. Fevzi Ajvazi - spiun
3. Jusuf karakushi - spiun udbash mė vonė ministėr i Udbes

4.HASAN MEHMETI-ish-kryeshef i Sigurimit shtetėror(UDB-sė)nė Prishtinė;
5.NAZMI JUNIKU-ish-sekretar Krahinor i Jurisprodencės dhe Administratės sė Pėrgjithshme;
5.DURAK JASHARAJ-ish-gjykatės hetues;
6.HALIL KELMENDI-ish-prokuror publik;
7.DURMISH KOĒINAJ-ish-kryetar trupit gjykues
8.SHEFQET BYTYQI-ish-gjykatės;
9.FEHMI GASHI-ish-gjyqtar porot;
10.Ymer Osaj - gjyqtarė
11.HASAN BERISHA-ish-gjyqtar porot;
12.NAZMIJE KRASNIQI-ish-procesmbajtėse nė gjykim;
13.ISAK HASANI-gazetar i „RILINDJES“;
14.ALI OLLONI ish-gazetar i”Zėrit tė rinisė”
15.FAHREDIN GUNGA-ish-kryeredaktor i Radio Televizionit tė Prishtinės(RTP);


Udbash qė torturonin tė burgosurit
1.Bafti Jakupi,
2.Lutfi Ajvazi
3. Ejup Bajgora
4.Mehmet Haskaj
5..Ibush Kllokoqi
5.Drago Dragojeviq
6.Muharrem Dana
7.Sllobodan Mijoviq
8.Asllan Sllamniku
9.Shefqet Hashani
12.Zenun Shala
13.Naip Hoxha
14.Refik Tashi
15.Metush Sadiku
16.Zejnullah Shala
17.Hasan Mehmeti
18.Shefqet Obria
19.Faik Nura
21.Metė Kuqi

PAK A SHUMĖ TĖ GJITHĖ KĖTA GJENDEN EDHE TE " DOSJA ADEM DEMAĒIT"..

vazhdojmė me tė tjerėt

1.Metush latifi - gjyqtarė
2. Tadej Rodiqi - gjyqtarė
3. Hilmi Zhitia - gjyqtarė
4. Nexhat Ajro - prokuror
5. Mehmet maliqi - ministėr i udbes ( babai i Skėlzen maliqit)
6. Flori Bruqi - gauetar i tanjugut ( lexo Ninit)
7. Isak Nishevci - gjyqtarė..

Tė tjerė qė qiten nė kurtha rininė studentore

1. Rrahman kastrati ( oficer Jugosllav dorė nė burgosjen e Gjyle Krasniqit)
2.Adem Ymeri arsimtar, shkolla e mesme Shtimje

3. Hasan Murena, fshati Hade Obiliq spiunoi 29 veta tė gjithė ushtarė shqiptarė ( Zėri I kosovės numri 6 viti 1983 faqe 15).

4. Sadik Blakaj nga Komuna e Istogut nė bashkėpunim me udbashėt Selim Brosha e Jusuf Karakushi i ka qitur nė kurthė plakun Qazim Sabit dhe Tahir Demajn, tė dy nga Gjilani... Mė vonė ky Sadik Blakaj ka shkuar nė Paris i cili ma vonė e ka qitur nė kuthė Hysen Gegen i cili u dėnua me 13 vjet Burgė..

5. Hasan Cėrvadiku - profesor udbash nė Prishtinė ( profesor nė shkollėn kulturologjike ku qenė burgosur dy nxėnės tė asaj shkolle Afrim Zhitia dhe Esat Brajshori)

6.Halil Mujė Kabashi i fshatit Gjurakoc
7. Ismail Horri - nga Istogu
Sami Aliēkaj fshati Carrabreg
( tė dhėna mė tė hollėsishme rreth bėmave tė tyre mund tė gjenden te ( Zėri I Kosovės numer 5 viti 1983 faqe 15)


8. Isuf Pllana fshati Shtitaricė ish-arsimtar i historisė nė Obiliq ( Zėri I Kosovės numer 7/1983 faqe 14 )

9. Gani Shoshi dhe Hajdar Shoshi ( babė e bir) fshati Staradran Komuna e Istogut
10. Istref Sadiku udbash - Ozdrim ( 7/83 zėri I Kosovės).

11.Zenun Ēelaj, profesor i kimisė dhe rrahim Pėrēuku ( qė tė dy profesor tė QAMO" Muharrem bekteshi. Vushtrri) ( zėri I Kosovės numer 7 viti 1983

12. Rexhė Ze4iraj nga Pasjaki afėr Gjilanit i njohur si Rexhė pasjaku vegėl e Selim Broshės

13. Bajram Troshupa, - arsimtar i fiskulltures nė prishtinė
14. Klodin Shiroka , arsimtare e matematikes ( mbesa e Kolė Shirokes)

15: Fatmir rexhepi, - aktivist i LSP punonjes tė Prishtinės ( tani ėshtė zgjedhur ministėr i punėve tė brendshme nė qeverin e re tė A. Qekut)
16. Jonuz Salihu, arsimtar i kimis ( ministėr i drejtsisė sot) dhe aktivist i Lidhjes Komuniste ( sekretar nė Qamo " Milladin popoviq ( normalja e Prishtinės)

17.Hasim Milici fshati papaz komuna e Ferizajt
18. Januz Loshi udbash Skėnderaj

19. Bahtir Asllani i Makermalit ( zėri i Kosovės numer 4 viti 1983 faqe 15)

20.Vuksan Vuksanaj, udbash qė pėrcillte emigracionin nė Nju Jork

21ZYHRA KURTESHI( ZYHRA KASTRATI) fshati Lebushė Komuna e Deēanit.

22. Demė Muja Pejė, udbash plagos pėr vdekje tre fshatarė tė Radavcit dhe pėr kėtė as edhe njė ditė nuk mbanė burgė.

23. Bajram fazliu ose Bajram Ēarraniku ose PATLIGJANI, fshati Iligje pejė

24. Izet Imeri Komogllav ferizaj

25. Hasan Lekiqi , udbash gadime Komuna e Lipjanit
26. Asllan hetem Ibrahimi Gadime e Epėrme me vajzen e gruas XHEVAHIREN..Kjo punonte nė udbė...

27. Agim Tasholli - gadime e Ulėt, nip i kryeudbashit faik Dudushi
28. Faik Dudushi . kryeudbash

29. Ejup Kamerolli nga Llapashtica
Ahmet Deliu , Podujevė

30. Ahmet Ahmeti gjykatės ( dėnopi kadri osmanin).
31. Sokol Osman Oruqi - Turiqevc Skėnderaj
32. maliq dhe Fatmir Sheholli ( babė e bir),- ky i dyti edhe sot punon pėr UNMIKUN..

33.Nijazi Hasani fshati rakovicė ose qysh e kanė quajtur ndryshe Nijazi Kisha ( pėr tė gjithė kėta mund tė lexohet nė Zėrin e Kosovės numer 10 viti 1984 si dhe nė ZIK numer 5 viti 1985).

34. Fehmi Bradashi, profesor i gjeografis nė shkollėn e mesme 8 Nėntori nė Podujevė

35. Ramiz Shehu " Hitleri" mėsues
Ukė Muēaj , - gjykatės nė pejė
36. Nezir Sherifi udbash nė Ferizaj
37. Shaqir Uka dhe Vahide Uka ( burrė e grua njeri dhender i Halit Ternavcit e tjetra e motra)..


38.Xhafer Qorri(i vrarė nga njė police magjup gjatė luftės se fundit ne trafastacionin e Drenasit,pėrndryshe ky kishte dorė ne masakrat e Qirezit,Likoshanit dhe Abrise).

39.Hamze Shtutica(njėjtė sikur xhafer qorri,por ky i vrarė pas luftės nga TRIMI Burim Ramadani me shokė i cili u denua para ca javeve me 30 vjet burg-ēudi apo)

40.Zenel Hoti nga fshati Godanc i Drenasit EMRA TJERĖ TĖ SPIUNĖVE

Zymer Maqastena - spiun
Ibush Arifi - bashkpuntor i udbes me tė bijtė nga bakshia
Murat Zhevelli

Ibėr Hasku - udbash ( vrau Haxhi Tishakun)
Januz Haklaj, - spiun
Hysen prushi - bashkėpunėtor
Shaban Abazi
Agim Muhagjiri - gazetar ( ky nė vitin 1990 publikisht nė gazeten Rilindja kishte kėrkuar falje pėr bėmat e tija dhe natyrisht..hm.. ishte falur sepse megjithat e kishte kuptuar gabimin qė kishte bėrė punėn e dreqit)

Ramė Ademaj - udbashė Pejė
Istref sadikaj - udbashė Pejė
Ramė Ademi - kryeudbashė pejė

Rrahman Zylfiu - udbashė Kumanovė

Rabit Zylfiu ( ishte dėrguar nė Turqi pėr tė bėrė atentat nė Sabri Novosellen dhe pasi e kishte burgosur policia turke ky nė njė proqes gjyqesor edhe kishte pohuar kėtė gjė se: " ishte dėrguar pėr tė pėrcjellė njė emigrant shqiptar nga Jugosllavia) - pėr kėtė mė hollėsisht shkruan " Zėri I Kosovės" numėr 6 viti 1983..

Behxhet Jashari - udbash hajdut
Behxhet Behxheti - Shkup
Januz Panjolli - Shkup ( Zėri I Kosovės numer 7 vitit 1983
Rexhep Musliu - Shkup
Hasan Abazi - historian Kėrēovė
Selman Sadiku -
Nexhemedin Rustemi - Kėrēovė

Hamit hamiti ( dėbėhet nga Shqipėria si agjent i udbes dhe vazhdon punėn nė Maqedoni, pra kjo verteton qė Jugosllavia tentonte tė qonte spiun nė Shqipėri tė cilėt gjoja si tė pėrndjekur nga serbet...pra shifet se si ky spiun ishte zbuluar nga Tirana dhe me ta kthaer ky kishte vazhduar punėn e tij nė SPB tė Maqedonisė ).
Zylal Abedini - udbash SPB Maqedonis

Abdyl Zhuta - udbash Ohėr
Edin Marku - udbashDibėr
Ajrush Toska - udbash Strugė
Sherif Trema - udbash Kėrēovė
Kaim Murtishi ( zik numer 3 viti 1984).

Mehmet Hasku - udbash Pejė
Halit Deliu - spiun nga majaci
Xheladin Beēiri - udbash

Kristė Gegaj - Istog ( personalisht shkon dhe burgosė Emine Mahmutajn)
Xhelil Shala - Hade
Nijazi Limanowski ( Limani)
Xhabir Alija ( Ilijowski) ( zik numer 3 viti 1985 faqe 19)

Esat Limani - arsimtar bilologji
Mustafa Abedinoski

Qamil Muhagjeri ( udbash nė ambasaden e e Jugosllavis nė Tiranė - ma vonė e patėn dėrguar nė Cyrih pėr tė pėrcjellur emigracionin ( zėri I kosovės 7-8 gusht -shtator) 1986
Nezir Sferifi - udbash Ferizaj
Enver Gashi - diplomat Cyrih

Sali Bajrami, Ibush maraj, Sinan Blakaj, Nimon Blaka tė gjithė nga Vrella ( Zėri I kosovės 4 prill 1987)...Murat Shevelli..mė pastaj pasojne.
Enver Shevelli
Naser Shevelli(inspektor)

Ramadan Sermagjaj (kryudbash) Ne Gjilan

Zoti e boft hajr!


I Retardumi, merre edhe ate perpiluesin e listes, dhe shkoni te PSIKIATRI se si duket keni nevoje!!!
Sikur qe ju paska thene "E zjarrta", ne prag te pavaresise, lufte qytetare me se paku i kontribon ceshtjes shqiptare.
Ka gjykata kombtare e nderkombtare per krime, mos merrni hov sikur Don Kishoti pas mullinjeve te eres, se askush nuk ju ka ftuar te beni lista STALINIANE per pastrime ideologjike(si s'ju vjen turp, shkije e shqiptare bashke ne te njeten liste ti vendosni)!!!

Secili individ eshte i pafajshem derisa te kryhet procesi gjyqesor i gjykimit dhe VERTETIMIT te fajesise se dikujt!!!
__________________
DUHET BERE MBULIMIN E MESHKUJVE POSAQERISHT FYTYRAVE TE TYRE, MEQE PA LAKMINE E TYRE PER DCO GJE QE I RRETHON, KJO BOTE DO TE ISHTE NE PAQE PERPETUALE!!!
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Udbashet shqiptar kundra vellaznive te vete   Sam 6 Sep - 14:41

pokeri
Anėtarėsuar: 13-12-05
Vendndodhja: gjithandej
Postime: 1,769


--------------------------------------------------------------------------------

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Luani_fr
por une them se kesaj liste i mungoj jo edhe pak njerez si pershembell:
1)ISA BUNJAKU ish profesor i kimise ne gjimnazin e Gjilanit deri ne vitin 1981 pastaj inspektor i Sigurimit shtetnor ne Gjilan.
2)Fadil Rrudhani Spiun i perbetuar dhe Inspektore i sigurimit shtetnor ne Gjilan Viteve 80_ta.
3)Sinan Rexhepi (zhegr e Gjilanit) njeher vetem spihun epastaj edhe inspektore i sigurimit shtetnor prej vitit 1981.
4) Isa Kastrati deri ne vitin 81 profesor ne gjimnazin e gjilanit pastaj Inspektore i sigurimit shtetnor sot zyrtar i lart ne SH P K ne gjilan, (ku bashk me Isa Bunjakun ish nxensit etyre i burgosnin).
5) Daut Morina ku njifet njeri nder gjak pirsit mete eger te regjimit serb Ish inspektore i sigurimit shtetnor(tani i ndjer) Jan te njohura vargjet e mjerimit....... nder tjera ku thoshte i trishtueshem vlla esht mjerimi te ngulfat ete zen trishtimi kur ke pune me Daut Trimin.
6)Fatmir Dermaku Punetore i sigurimit shtetnore deri ne diten e fundit kur iken edhe pushtuesit Serb.

NUK ESHT MEKAT TE LINDESH INJORANT POR TE VDESESH I TILLE.


Luan, tė lumtė pėr plotėsimin e kėsaj liste. Pa kėta, kjo listė nuk do tė kishte kuptimin e mirėfilltė. Kėta dy me tė kaltėr po prehen nė ferr, e kėta me tė kuqe po e kalojnė purgatorin.


__________________
Ėshtė shpėrfillje e kėsaj bote
tė ikėsh nga ikja jote...
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Udbashet shqiptar kundra vellaznive te vete   Sam 6 Sep - 14:51

Mirembrema dhe ju deshiroi jete te mire
Shume here kam lexue postime e tua dhe me befasoin sepse shume ēka keni shkrue ka diē intere,!Zot ruaje shqiptarin nga shqiptaret
te fala shoqerore o burr
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Udbashet shqiptar kundra vellaznive te vete   Sam 6 Sep - 15:00

GURI SYLAJ
Anėtarėsuar: 21-03-05
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 4,415

--------------------------------------------------------------------------------

Reana ju pershendes dhe ju uroj nje dite te mire.Mos u merakosni per "dosje "e shkrime te tilla.
Populli i njeh edhe do qe me qellim nuk jan fute ne keto dosje sepse bijte e tyre sot jan alamet emna neper Kosove.Ata qe diten ne xhami e naten ne UDB...............
X.Y paska punu ne sherbimin e atehershem informativ dhe per te e ka dite tan mileti,ky erifi nuk ka mujt kurrkujt keq me i ba veq veti.
Po cka me i ba mesuesit e hoxhes e priftit qe tere diten melaqe e ter naten helaqe e te cileve populli i ngrate iu ka besu dite edhe nate.

Dhe per fund, mos e ngucni Ademin, se cka ia ban goja nuk ia ban krejt Opoja...............
__________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret t\'i njohin, ata, duhet t\'a njohin realisht-veteveten
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Udbashet shqiptar kundra vellaznive te vete   Sam 6 Sep - 15:05

Kur lexohen me kujdes kundėr-reagimet pėr publikimin e kėsaj liste (sigurisht tė mangėt), vėhet re diēka trishtuese.
Ata qė sulmojnė nė mėnyrėn mė tė paskurpullt, vlerat e dėshmuara tė personaliteteve dhe strukturave tė ndryshme, qė kanė dhėnė gjithēka pėr kauzėn shqiptare, mbrojnė TURPIN qė ka emėr e mbiemėr! Ata qė shajnė UĒK-nė, Adem Demaēin, Albin Kurtin, Ramush Haradinajn etj. mbrojnė Daut Morinėn dhe sojin e sorollopin e tillė!!!

Franca, pas luftės sė II botėrore, me gjyq e pa gjyq ekzekutoi hiē mė pak se 20 000 francez, bashkėpunėtor tė nazistėve. Me urdhėr tė Dė Golit. Franca!
E Kosova nuk paska tė drejtė as t'i publikoj emrat e tyre?!
Kush mbron turpin, turpin e ka fat.
__________________
Ėshtė shpėrfillje e kėsaj bote
tė ikėsh nga ikja jote...
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Udbashet shqiptar kundra vellaznive te vete   Sam 6 Sep - 15:09

[
img]http://www.dardania.de/vb/upload/image.php?u=20701&dateline=1144849523[/img]Shko more n France e ekzekuto tradhtare knaqu e zbraze patriotizmin...qy, edhe nese don mos u kthe se edhe ashtu sipas teje nuk po ja vlejka me jetu "ktu" se nuk po t lojkan me shit pollavra t patriotizmit e narcizoizmit intelektual...

ti pokeri si narcizoisti i ktij forumi, paramendo njiher se ne qfar forme po mundohesh me shit mend edhe ne kete teme... po mundohesh me i mbrojt kriteret e qobanve t drenices per shpalljen e tradhetarve, kriteret e deshtakeve te cilet jo "ne" as dikush tjeter, por koha i ka abortuar si te pavlere, kriteret e demaqit, qosjes e kurtit... (ti ke shum te perbashketa me kta tre, sepse edhe kta mendojn sikur ti, se jan me te menqurit mbi kete toke-forum)...

merre demaqin edhe shkoni pak te rada trajkoviqi (kryetarja e demaqit per kosoven), se ajo ua tregon edhe ndonji udbash me "emen e me mbiemen"...


Regjistrimi Pyetėsori Lista e Anėtarėve Kalendari

Dardania.de > Zona Administrative > Tema tė vjetra
Udbashat E Kosoves Me Emer Dhe Mbiemer
Emri Ta ruaj informacionin?
Fjalėkalimi

panta_rhei
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Udbashet shqiptar kundra vellaznive te vete   Sam 6 Sep - 15:10

A, edhe ti qenke kompleksuar? E pse ore?
Edhepse nuk e vlenė tė replikoj nė shkrimin tėnd, megjithatė po mundohem ta zbuloj, ēfarė tė shqetėson kaq shumė.
-Emri yt ėshtė nė listė?
-Ndonjė i afėrm i yti?

Apo ndoshta je Fatmir Sheholli, personalisht? Nėse je ky, mos u shqetėso shumė, sepse nė listė ka shumė mė tė kėqinj se Ti!
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Udbashet shqiptar kundra vellaznive te vete   Sam 6 Sep - 15:11

Te nderuar ju lutem i trajtoni keto tema pak me gjakftohesi, nese aty gjindet emri i ndonje te afermit juaj, apo te njofshmit, mbusheni barkun akull ju lutem, edhe bashkojunu relaksimit.

Eshte e vertet qe disa emra ne lisen e zeze i takojne njerzve te ish UDBES jugosllave, por tani koherat kan ndryshuar, ne ate kohe ata persona ishin pro komunist, ndersa tani jan proklamuar demorat!

Hitleri gjat luftes 2 botrore ka vrar spiunat e vet, mendoj qe edhe Serbia do bente te njejten gje po ti jipej rasti, sepse ata persona kan dijeni dhe prova te mjaftueshme qe shpien deri te zbardhja e shume rasteve, qe akoma populli yne nuk jan ne dijeni.


Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Udbashet shqiptar kundra vellaznive te vete   Sam 6 Sep - 15:14

P.sh. vrasjen e vėllezėrve Gėrvalla dhe Kadri Zekės. Njeriu i cili supozohet tė ketė qenė i implikuar nė kėtė ngjarje makabre, pa fije dyshimi ishte edhe Selim Brosha. Kėtė e konfirmojnė edhe familjarėt e Kadriut. Dy-tre muaj para vrasjes sė Kadriut, Jusufit dhe Bardhoshit, familjarėt e Kadriut i ishin nėnshtruar njė presioni permanent nga UDB-ja. Kėtė trysni personalisht e kishte bėrė Selim Brosha
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Udbashet shqiptar kundra vellaznive te vete   Sam 6 Sep - 15:15

Reana


Anėtarėsuar: 18-04-05
Vendndodhja: Manhattan
Postime: 6,045

--------------------------------------------------------------------------------

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga experti_lu
e lexova kete liste.
dhe eshte shume e vertete se disa emra te perpiluar ne kete liste kan qen udbasha te perbetuar.
nuk ka asnje dyshim se gjumica jan njerez te njofeshem per shpijunllak,dhe UDBASHA.
mos ti ceku me emra vetem me vjen shume mire se i pash disa emra ketu dhe normalisht se duhet mi publiku dhe mi gjyku per veprat e tyre.Nese kjo liste emrash qenka ME SE E VERTETE, dhe paska aq shume fakte sa mire qe qenka puna pra.
Le te prezentohen faktet, le te ngriten akuzat dhe le te denohen keta individe per krimet e tyre.

CFARE i pengon autoret e "dosjeve" te bejne kete, NESE ka aq shume FAKTE bindese???? Perveq nese nuk i kane shpikur akuzat, dhe kane genjyer, NUK SHOH asnje arsye pse lendet e ketyre individeve nuk jane ne Gjykate....

Mos kujton autori i dosjeve se INTERNETI do ti denoje keta persona???
Nese keta jane vertete te fajshem, atehere eshte KRIM i kategorise se vecante, te mos prezentohen lendet ne Gjykate, dhe bile PJESEMARRJE ne krim, per mosprezentimin e fakteve.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Udbashet shqiptar kundra vellaznive te vete   Sam 6 Sep - 15:16

ēfare faktesh ty te nevoiten mos je edhe ti ne kete listen e udbashaveRENA
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Udbashet shqiptar kundra vellaznive te vete   Sam 6 Sep - 15:18

Nese kjo liste eshte e vertet (po them e vertet, se disa maca e maqorra ketu te keqkuptojne menjehere), atehere, puna qenka shume keq, me kete po del qe ministri i puneve te brendeshme, dhe ai i drejtesise, paskan punuar (ose punojne) nen direktivat e UDB-se!
Problemi eshte se per tu ngritur akuza kunder X personave, duhet se pari te gjindet nje gjykates i pakorruptuar, jopartiake...e kjo eshte shume veshitre te gjindet, kete nuk e mohoj as kryeprokurori i kosoves, ne nje interviste!
dhe vertete ne emisionin jeta ne kosove u vertetue qe qeverija e kosoves ishte dje me serbin e tani ndryshoi masken dhe ēka pritet ma vone do e shohim!!
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Udbashet shqiptar kundra vellaznive te vete   Sam 6 Sep - 15:25

Guri i madh
Kafir Arrnaut

Vendndodhja: REGENSBURG
--------------------------------------------------------------------------------

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga i_retardumi
UDBASHAT E KOSOVES ME EMER DHE MBIEMER

Mehmet Shoshi - spiun ( ministėr i Udbes)- merrte vetė pjesė nė torturimin e tė burgosurve
2. Fevzi Ajvazi - spiun
3. Jusuf karakushi - spiun udbash mė vonė ministėr i Udbes

4.HASAN MEHMETI-ish-kryeshef i Sigurimit shtetėror(UDB-sė)nė Prishtinė;
5.NAZMI JUNIKU-ish-sekretar Krahinor i Jurisprodencės dhe Administratės sė Pėrgjithshme;
5.DURAK JASHARAJ-ish-gjykatės hetues;
6.HALIL KELMENDI-ish-prokuror publik;
7.DURMISH KOĒINAJ-ish-kryetar trupit gjykues
8.SHEFQET BYTYQI-ish-gjykatės;
9.FEHMI GASHI-ish-gjyqtar porot;
10.Ymer Osaj - gjyqtarė
11.HASAN BERISHA-ish-gjyqtar porot;
12.NAZMIJE KRASNIQI-ish-procesmbajtėse nė gjykim;
13.ISAK HASANI-gazetar i „RILINDJES“;
14.ALI OLLONI ish-gazetar i”Zėrit tė rinisė”
15.FAHREDIN GUNGA-ish-kryeredaktor i Radio Televizionit tė Prishtinės(RTP);


Udbash qė torturonin tė burgosurit
1.Bafti Jakupi,
2.Lutfi Ajvazi
3. Ejup Bajgora
4.Mehmet Haskaj
5..Ibush Kllokoqi
5.Drago Dragojeviq
6.Muharrem Dana
7.Sllobodan Mijoviq
8.Asllan Sllamniku
9.Shefqet Hashani
12.Zenun Shala
13.Naip Hoxha
14.Refik Tashi
15.Metush Sadiku
16.Zejnullah Shala
17.Hasan Mehmeti
18.Shefqet Obria
19.Faik Nura
21.Metė Kuqi

PAK A SHUMĖ TĖ GJITHĖ KĖTA GJENDEN EDHE TE " DOSJA ADEM DEMAĒIT"..

vazhdojmė me tė tjerėt
1.Metush latifi - gjyqtarė
2. Tadej Rodiqi - gjyqtarė
3. Hilmi Zhitia - gjyqtarė
4. Nexhat Ajro - prokuror
5. Mehmet maliqi - ministėr i udbes ( babai i Skėlzen maliqit)
6. Flori Bruqi - gauetar i tanjugut ( lexo Ninit)
7. Isak Nishevci - gjyqtarė..
Tė tjerė qė qiten nė kurtha rininė studentore
1. Rrahman kastrati ( oficer Jugosllav dorė nė burgosjen e Gjyle Krasniqit)
2.Adem Ymeri arsimtar, shkolla e mesme Shtimje

3. Hasan Murena, fshati Hade Obiliq spiunoi 29 veta tė gjithė ushtarė shqiptarė ( Zėri I kosovės numri 6 viti 1983 faqe 15).

4. Sadik Blakaj nga Komuna e Istogut nė bashkėpunim me udbashėt Selim Brosha e Jusuf Karakushi i ka qitur nė kurthė plakun Qazim Sabit dhe Tahir Demajn, tė dy nga Gjilani... Mė vonė ky Sadik Blakaj ka shkuar nė Paris i cili ma vonė e ka qitur nė kuthė Hysen Gegen i cili u dėnua me 13 vjet Burgė..
5. Hasan Cėrvadiku - profesor udbash nė Prishtinė ( profesor nė shkollėn kulturologjike ku qenė burgosur dy nxėnės tė asaj shkolle Afrim Zhitia dhe Esat Brajshori)

6.Halil Mujė Kabashi i fshatit Gjurakoc
7. Ismail Horri - nga Istogu
Sami Aliēkaj fshati Carrabreg
( tė dhėna mė tė hollėsishme rreth bėmave tė tyre mund tė gjenden te ( Zėri I Kosovės numer 5 viti 1983 faqe 15)
8. Isuf Pllana fshati Shtitaricė ish-arsimtar i historisė nė Obiliq ( Zėri I Kosovės numer 7/1983 faqe 14 )

9. Gani Shoshi dhe Hajdar Shoshi ( babė e bir) fshati Staradran Komuna e Istogut
10. Istref Sadiku udbash - Ozdrim ( 7/83 zėri I Kosovės).
11.Zenun Ēelaj, profesor i kimisė dhe rrahim Pėrēuku ( qė tė dy profesor tė QAMO" Muharrem bekteshi. Vushtrri) ( zėri I Kosovės numer 7 viti 1983
12. Rexhė Ze4iraj nga Pasjaki afėr Gjilanit i njohur si Rexhė pasjaku vegėl e Selim Broshės

13. Bajram Troshupa, - arsimtar i fiskulltures nė prishtinė
14. Klodin Shiroka , arsimtare e matematikes ( mbesa e Kolė Shirokes)
15: Fatmir rexhepi, - aktivist i LSP punonjes tė Prishtinės ( tani ėshtė zgjedhur ministėr i punėve tė brendshme nė qeverin e re tė A. Qekut)
16. Jonuz Salihu, arsimtar i kimis ( ministėr i drejtsisė sot) dhe aktivist i Lidhjes Komuniste ( sekretar nė Qamo " Milladin popoviq ( normalja e Prishtinės)
17.Hasim Milici fshati papaz komuna e Ferizajt
18. Januz Loshi udbash Skėnderaj
19. Bahtir Asllani i Makermalit ( zėri i Kosovės numer 4 viti 1983 faqe 15)
20.Vuksan Vuksanaj, udbash qė pėrcillte emigracionin nė Nju Jork
21ZYHRA KURTESHI( ZYHRA KASTRATI) fshati Lebushė Komuna e Deēanit.
22. Demė Muja Pejė, udbash plagos pėr vdekje tre fshatarė tė Radavcit dhe pėr kėtė as edhe njė ditė nuk mbanė burgė.
23. Bajram fazliu ose Bajram Ēarraniku ose PATLIGJANI, fshati Iligje pejė
24. Izet Imeri Komogllav ferizaj
25. Hasan Lekiqi , udbash gadime Komuna e Lipjanit
26. Asllan hetem Ibrahimi Gadime e Epėrme me vajzen e gruas XHEVAHIREN..Kjo punonte nė udbė...
27. Agim Tasholli - gadime e Ulėt, nip i kryeudbashit faik Dudushi
28. Faik Dudushi . kryeudbash
29. Ejup Kamerolli nga Llapashtica
Ahmet Deliu , Podujevė
30. Ahmet Ahmeti gjykatės ( dėnopi kadri osmanin).
31. Sokol Osman Oruqi - Turiqevc Skėnderaj
32. maliq dhe Fatmir Sheholli ( babė e bir),- ky i dyti edhe sot punon pėr UNMIKUN..
33.Nijazi Hasani fshati rakovicė ose qysh e kanė quajtur ndryshe Nijazi Kisha ( pėr tė gjithė kėta mund tė lexohet nė Zėrin e Kosovės numer 10 viti 1984 si dhe nė ZIK numer 5 viti 1985).
34. Fehmi Bradashi, profesor i gjeografis nė shkollėn e mesme 8 Nėntori nė Podujevė

35. Ramiz Shehu " Hitleri" mėsues
Ukė Muēaj , - gjykatės nė pejė
36. Nezir Sherifi udbash nė Ferizaj
37. Shaqir Uka dhe Vahide Uka ( burrė e grua njeri dhender i Halit Ternavcit e tjetra e motra)..
38.Xhafer Qorri(i vrarė nga njė police magjup gjatė luftės se fundit ne trafastacionin e Drenasit,pėrndryshe ky kishte dorė ne masakrat e Qirezit,Likoshanit dhe Abrise).
39.Hamze Shtutica(njėjtė sikur xhafer qorri,por ky i vrarė pas luftės nga TRIMI Burim Ramadani me shokė i cili u denua para ca javeve me 30 vjet burg-ēudi apo)

40.Zenel Hoti nga fshati Godanc i Drenasit EMRA TJERĖ TĖ SPIUNĖVE
Zymer Maqastena - spiun
Ibush Arifi - bashkpuntor i udbes me tė bijtė nga bakshia
Murat Zhevelli
Ibėr Hasku - udbash ( vrau Haxhi Tishakun)
Januz Haklaj, - spiun
Hysen prushi - bashkėpunėtor
Shaban Abazi
Agim Muhagjiri - gazetar ( ky nė vitin 1990 publikisht nė gazeten Rilindja kishte kėrkuar falje pėr bėmat e tija dhe natyrisht..hm.. ishte falur sepse megjithat e kishte kuptuar gabimin qė kishte bėrė punėn e dreqit)
Rmė Ademaj - udbashė Pejė
Istref sadikaj - udbashė Pejė
Ramė Ademi - kryeudbashė pejė
Rrahman Zylfiu - udbashė Kumanovė

Rabit Zylfiu ( ishte dėrguar nė Turqi pėr tė bėrė atentat nė Sabri Novosellen dhe pasi e kishte burgosur policia turke ky nė njė proqes gjyqesor edhe kishte pohuar kėtė gjė se: " ishte dėrguar pėr tė pėrcjellė njė emigrant shqiptar nga Jugosllavia) - pėr kėtė mė hollėsisht shkruan " Zėri I Kosovės" numėr 6 viti 1983..
Behxhet Jashari - udbash hajdut
Behxhet Behxheti - Shkup
Januz Panjolli - Shkup ( Zėri I Kosovės numer 7 vitit 1983
Rexhep Musliu - Shkup
Hasan Abazi - historian Kėrēovė
Selman Sadiku -
Nexhemedin Rustemi - Kėrēovė
Hamit hamiti ( dėbėhet nga Shqipėria si agjent i udbes dhe vazhdon punėn nė Maqedoni, pra kjo verteton qė Jugosllavia tentonte tė qonte spiun nė Shqipėri tė cilėt gjoja si tė pėrndjekur nga serbet...pra shifet se si ky spiun ishte zbuluar nga Tirana dhe me ta kthaer ky kishte vazhduar punėn e tij nė SPB tė Maqedonisė ).
Zylal Abedini - udbash SPB Maqedonis

Abdyl Zhuta - udbash Ohėr
Edin Marku - udbashDibėr
Ajrush Toska - udbash Strugė
Sherif Trema - udbash Kėrēovė
Kaim Murtishi ( zik numer 3 viti 1984).
Mehmet Hasku - udbash Pejė
Halit Deliu - spiun nga majaci
Xheladin Beēiri - udbash
Kristė Gegaj - Istog ( personalisht shkon dhe burgosė Emine Mahmutajn)
Xhelil Shala - Hade
Nijazi Limanowski ( Limani)
Xhabir Alija ( Ilijowski) ( zik numer 3 viti 1985 faqe 19)
Esat Limani - arsimtar bilologji
Mustafa Abedinoski
Qamil Muhagjeri ( udbash nė ambasaden e e Jugosllavis nė Tiranė - ma vonė e patėn dėrguar nė Cyrih pėr tė pėrcjellur emigracionin ( zėri I kosovės 7-8 gusht -shtator) 1986
Nezir Sferifi - udbash Ferizaj
Enver Gashi - diplomat Cyrih

Sali Bajrami, Ibush maraj, Sinan Blakaj, Nimon Blaka tė gjithė nga Vrella ( Zėri I kosovės 4 prill 1987)...

Murat Shevelli..mė pastaj pasojne.
Enver Shevelli
Naser Shevelli(inspektor)
Ramadan Sermagjaj (kryudbash) Ne Gjilan
Zoti e boft hajr!

disa prej ktyre lart te permendurve po i njoh por per momentin po ndalem te profesori i gjuhes shqipe HASAN CEROVODIKU e kam pas profesor ne te njejte shkoll une nuk kam informata se ishte bashkpuntor i udb es e di se ne at koh ishin burgosur edhe dy profesor te gjuhes shqipe ZENUN GJOCAJ e AHMET QIRIQI por se dikush nga profesoret ishte bashkpuntor i UDBes per dersa nuk mundet askush me than se ka dal deshmitar para gjygjit nuk mundesh me i than
__________________
Duke demaskuar vehabizmin i beni nder kombit

Rujna ZOT nga komandantat e canhanit tė krumes e tė bllaces
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Udbashet shqiptar kundra vellaznive te vete   Sam 6 Sep - 15:28

EXPRESS, Prishtinė 1 qershor

Hilmi Zhitia


Nėse ndonjė qytetar i Kosovės ka vendosur qė ndonjėrėn nga ankesat e shumta, t’i dėrgojė tek kryeprokurori i Kosovės, Hilmi Zhitia, atėherė ky qytetar duhet tė
presė para derės sė punės Zhitinė, qė tė mund ta kontaktojė.
Plot 20 orė nė muaj, tė parapara orė pune, kryeprokurori i Kosovė, Hilmi Zhitia, nuk ndodhet nė zyrėn e tij. Tri orė nė javė i ndan nga orari i punės si kryeprokuror
dhe ligjėron nė dy fakultet private nė Prishtinė.
Nga tė gjitha tentimet pėr tė biseduar me Zhitinė ėshtė vėrejtur se ai ndryshe thotė, por
ndryshe vepron.
Nė intervistėn pėr Express, ai ka thėnė se familja e tij varet vetėm nga paga e tij si kryeprokuror dhe se ai kryen vetėm kėtė punė.
Kryeprokurori Zhitia nuk merr vetėm njė rrogė prej 548 eurosh,
ashtu siē ka deklaruar ai.
I veshur mirė dhe me veturėn qė e pret afėr derės, kryeprokurori i Kosovės,
Hilmi Zhitia, dy herė nė javė viziton njė kolegj privat nė Prishtinė.
Nė kėtė institucion arsimor privat, kreu i Prokurorisė sė vendit nuk shkon kot aty, por
ligjėron lėndėn e quajtur-E drejta nė komunikacion.
Zhitia qė ėshtė inxhinier i makinerisė qė nė vitet e ‘70-‘80
dhe i cili ka qenė zėvendės pėr komunikacion nė nivel krahinor,
dy herė nė javė nga ora 13:00 deri nė orėn 15:00, iu ligjėron kėtė lėndė studentėve tė vitit tė parė.
Tė mėrkurėn, pasi Zhitia pėrfundoi ligjėrimin nė kėtė kolegj, ėshtė kontaktuar nga Express,
ndėrsa pėrgjigja e tij ka qenė shumė e shkurtėr: “Kam leje nga Kėshilli Gjyqėsor i Kosovės”,
ka thėnė Zhitia, i cili, mė pas, ka vazhduar rrugėn.
Ky i fundit, lejen pėr tė cilėn thotė qė ia ka dhėnė Kėshilli
Gjyqėsor i Kosovės nuk ka mundur t’ia tregojė Express.
“Mos e luani lojėn e hetuesit, unė e kam lejen ku kam tė drejt tė punoj”, ėshtė pėrgjigjur shkurt Zhitia, duke mos dashur tė komentojė
dy vende tė tjera tė punės tė cilat i mban nė orarin
e njėjtė me atė tė kryeprokurorit.
Punėt e kryeprokurorit nė institucione tė tjera private, punė tė cilat i kryen gjatė orarit tė njėjtė me atė tė kryeprokurorit, Zhitia nuk ndalon vetėm me kėtė kolegj.
Nė njė universitet tjetėr, gjithashtu privat, kryeprokurori i Kosovės, njėkohėsisht ligjėron njėrėn nga lėndėt e Fakultetit Juridik.
Kėshtu ish- zyrtari juridik nė Konsullatėn jugosllave nė Paris, nė vitet e tetėdhjeta, krahas detyrės zyrtare si kryeprokuror,
mban sė paku edhe dy vende tė tjera tė punės dhe atė nė kundėrshtim
me tė gjitha ligjet e aplikueshme nė vend.
“Parimisht edhe pse nuk ėshtė e drejt, gjyqtarėve dhe
prokurorėve iu ndalohet qė tė kenė njė punė tė dytė profesionale”,
thotė avokati Tomė Gashi.
Sipas tij, gjyqtarėve dhe prokurorėve nė Kosovė, punėsimi
i dytė iu ndalohet me ligj, ndėrsa ata mund tė ligjėrojnė
vetėm nė cilėsinė e ekspertit, ligjėratė e cila mund tė jetė nė raste tė caktuara.
Sa pėr lejen tė cilėn Zhitia thotė ta ketė marr nga Kėshilli Gjyqėsor, avokat Toma, thekson qė “Kėshilli Gjyqėsor i Kosovės ėshtė i themeluar me ligj, por ai
nuk mund tė ndryshojė ligjin.
Ky kėshill ėshtė pėr tė kontrolluar punėn e gjyqtarėve dhe prokurorėve”P.S: Nese ende keni bindjen se dosjet apo listat do te hetohen nga njerz qe e aplikojne ligjin, atehere, duhet me siguri te presim qe nje gjenerate e re e gjykatesve dhe prokurorve te vije ne krye te gjyqesorit, njerz te rinje, te shkolluar dhe jo te politizuar! Me keso lloj njerzish ne gjyqesor, te cilet vete thejne ligjin, nuk mund te presim se do ta zbatojne ate!

Tung
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Udbashet shqiptar kundra vellaznive te vete   Sam 6 Sep - 15:32

Shkalla e pare e marrezise eshte te kujtosh se je i menqur!!!
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Udbashet shqiptar kundra vellaznive te vete   Sam 6 Sep - 15:34

09-10-06, 18:23 #91
Guri i madh
Kafir Arrnaut

Vendndodhja: REGENSBURG
--------------------------------------------------------------------------------

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga nezi
hasan cervadiku

a eshte ky guri qe ka dhene gjuhe Shqipe ne Shk. Normale ne Prishtine ? Ky hasan cervadiku, kure spjegonte Per Jeten dhe Veprimtarine e Naimit, Mjedes etj nuk ja nxinte goja te thoshte Shqiperi pore e thoshte keshtu ..".lindi atje..vdic atjee "etjjj. Me kujtohet mire i nderuar se po ky dy nxenese te veta i lajmroi ne polici, ngase ju gjeti ZERIN E KOSOVES..duke lexuar ne Klase...dhe ato dy nxenese poashtu nuk morren vizen .. per te stdjuar ne Ksove .

eshte ky apo jo? nga hasan cervadiku u arrestuan ato dy nxenese ..nga shkolla dhe u derguan ne polici !!!

Mesuesi t'i lajmeroj nxenesit e vet ..vetem kriminelet e bejne ket ..!

po bash per ket person e kam fjalen po nuk po e njiheshi ne detale une i njo te gjith ata profesor te asaj kohe qe kan dhan msim ne akademin pedagogjike ne prishtin edhe une isha nji nder ta qe nuk kam pas drejt shkollimi te matutjeshem por jo nga hasan cerovodiku une tani e di se nga kush e kam pas ket ndeshkim .
per deri sa te mos jet deshmitar i ndonji gjykimi nuk mundemi me i than bashkpuntor i UDBes po tani me habit ky regjister pse nuk gjendet emri i profesorit te univerzitetit AZEM HAJDINI nga KLINA E ULT KOMUNA E§ SKENDERAJT qe ne mjetet e informimit pat than se aj pranon me planin e serbis me dhan msim ne univerzitet ka edhe shum udbasha tjer qe nuk gjenden ne ket regjister a thua mos jan te afermit e perpilusuve te kti regjistri kemi ahmet dobrunen e shum dobruna tjer a mos kta perpilus jan ata te cilet ne shqipri ban listen se kan duhet ta likfidojn nese mir e analizon ket list rezulltati del se kta jan mu te asaj kuzhine e cila quhet THAQI :NANO
__________________
Duke demaskuar vehabizmin i beni nder kombit
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Udbashet shqiptar kundra vellaznive te vete   Sam 6 Sep - 15:37

Sqarim pėr shifrėn "REANA", "E-ZJARRTA" etj. nė lidhje me "Listėn" e informatorėve dhe spiunėve Shqiptar tė UDB'sė nė Maqedoni dhe Kosovė.
Tė dhėnat apo shkrimet nė revistėn "Zėri i Kosovės" pėr tė njollosur shum persona tė nderuar ėshtė punė e vet UDB'sė, e cila ka pasur dhe e ka rrjetin spiunazhit nė atė redaksi.
Ja lista e vėrtet:
1. Evzi Memeti, nga Kumanova
2. Rauf Qazimi, nga Mateqi
3. Bexhet Bexheti, nga Kėrēova
4. Sakip Kollari, nga Dibra
5. Muamer Vishko, nga Struga
6. Niazi Limanoski, nga Dibra
7. Abdul Zhuta,Strugė
8. Ajrush Toska, Strugė
9. Fejzi Bojku, Veleshtė-Stugė
10. Nuhi Vinca, Veleshtė-Strugė
11. Natmir Tushi, Dobovjan-Strugė
12. Feim Sela, Dollogozhdė- Strugė
13. Olloman Sela, Dollogozhdė-Strugė
14. Amdi Ramo, Ladorusht-Strugė
15. Fikri Ramo, Ladorisht-Strugė
16. Vait Ajro, Ladorisht-Strugė
17. Ilmi Ajro, Ladorisht-Strugė
18. Shukri Ajro, Ladorisht-Strugė
19. Istref Toska, Veleshtė-Strugė
20. Mersin Toska, Veleshtė-Strugė
21. Musa Muēa, Veleshtė-Strugė
22. Riza Kondri, Veleshtė-Strugė
23. Agim Ziba, Livadhi-Strugė
24. Vait Ziba, Livadhi-Strugė
25. Mentor Ajdari, Strugė
26. Adem Polisi, Dobovjan-Strugė
27. Alim Polisi, Dobovjan-Strugė
28. Ilmi Tushi, Dobovjan-Strugė
29. Musa Musai, Dobovjan-Strugė
30. Zejnulla Qyra, Veleshtė-Strugė
31. Ziadin Qira, Veleshtė-Strugė
32. Sali Musa, Dobovjan-Strugė
33. Dear Meta, Mislodezhdė-Strugė
34. Zikri Meta, Mislodezhdė-Strugė
35. Syria Qyra, Veleshtė-Strugė
36. Inajet Elmazi, Kalisht-Strugė
37. Ariz Shaipi, Kalisht-Strugė
38. Kujtim Karēe, Strugė
39. Xhevdet Karēe, Strugė
40. Edip Marku, Dibėr
41. Zejnel Zejneli
42. Alit Tėrnovci
43. Riza Bunjaku
44. Selim Brosha
45. Kalit Loku
46. Shefqet Hashani
47. Afet Rexhallari
48. Sahit Meraku
49. Muharrem Dana
50. Bedri Sinani
51. Xhemail Veseli
52. Servet Saliu
53. Ramadan Sinani
54. Ixhet Ramadani
55. Nexhat Idrizi
56. Refet Baftjari
57. Sejdali Saliu
58. Haki Fejzullai
59. Abdulla Jajovski
60. Skėnder Pasholli
61. Hamit Hamiti
62. Hamit Spahiu
63. Qani Memeti
64. "Aliqja" i Arangjellit-Kėrēovė
65. Ramazan Ballazhi
66. Gaxha-"Bėrko"
67. Mevaip Ramadani
68. Ibush i Merovės
69. D. Sahatēiu
70. Memet Shoshi
71. Tefurr Dervishi, Livadhi-Strugė
72. Esat Hoxha, Shkup
73. Ekrem Sela, Dibėr
74. Nush Kėrliu
75. Ibrahim Kelmendi
76. Jusuf Buxhovi
77. Hisen Shaqiri
78. Agim Nuriu
79. Hashim Zhelina
80. Riza Cerova
81. Nazmi Rahmani
82. Alush Kamberi
83. Fahredin Gunga
84. Hisen Musliu i Dobridollit
85. Nesim Nesimi i Dobroshtit
86. Komandir Refeti i Tetovės
87. Abas Shala
88. Osman Shala
89. Nexhbedin Rustemi
90. Sherif Trena, Veleshtė-Strugė
91. Menduh Ajdini
92. Enver Gashi
93. Rrahman Dedaj
94. Myrteza Shate, Strugė
95. Kapllan Resuli
96. Ali Aliu i Prespės
97. Shazim Mehmeti
98. Fadil Bujari
99. Isa Bunjaku
100. Daut Morina
101. Xhemo Jashari
102. Sinan Blaka
103. Irfan Nexhbiu, Ēegran-Gostivar
104. Afet Nexhbiu, Ēegran-Gostivar
105. Ymer Ymeri
106. Nuhi Bilalli
107. Muhamet Sherifi
108. Alia Alievski
109. Vullnet Presheva
110. Bujar Kumanova
111. Sefedin Sulejmani
112. Nexhat Golja
113. Suzana Kaba
114. Beqir Zhuta, Veleshtė-Strugė
115. Zulal Abedinoski, Strugė
116. Vajdin Shefkiu, Ēajle
117. Shaban Shehu
118. Abdulla Prapastica
119. Kadri "Milici" nga Zajazi
120. Zini Bilalli
121. Telat Xhaferi
122. Jonuz Pasholli
123. Jonuz Haklaj
124. Bajram Hazhi Idrizi
125. Zilkadri Sahiti
126. Shefki Ozna
127. Syle Ceku, Pejė
128. Isak Hasani
129. Hasan Hasani
130. Zaim Kica, Veleshtė-Strugė
131. Shebrit Kica, Veleshtė-Strugė
132. Ymer Reēi, Veleshtė-Strugė
133. Xhemail Dauti, Shum-Strugė
134. Lutfi Dauti, Ladorisht-Strugė
135. Xhelal Dauti, Ladorisht-Strugė
136. Mazar Dauti, Ladorisht Strugė
137. Riza Dauti, Ladorisht-Strugė

Pėr shkaqe objektive, kjo list shum e gjat, qė tė mos jet monotone pėr lexuesit, pjesa e dyt do tė vazhdon njė radhė tjetėr.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Udbashet shqiptar kundra vellaznive te vete   Sam 6 Sep - 15:41

Ore miq te dashur Kadareja nė vepren e tij kur flet pėr qėndresėn shekullore tė shqiptarėve, midis tė tjerash, permend ate qė quhet historiku i ultimatumeve tė tė huajve. Deri dje, pėr Kadarenė dhe vepren e tij, kjo periudhė, ėshtė trajtuar si njė epokė krenarie dhe heroizmi, pėr tė cilėn shqiptarėt, gjithmonė duhet tė pėrulen me veneracion. Sot nė Shqipėri, kritikėt e sė kaluarės , kėtė histori e konsiderojnė tė kotė dhe tė pavlefeshme. Sipas tyre, ajo ka dėmtuar dhe i ka penguar shqiptarėt tė shijojnė dhe tė gezojnė jetėn e tyre personale, u ka prishur atyre imazhin pėrballė tė mėdhenjėve tė Evropės dhe botės. Pėr ata, kjo ėshtė njė histori e humbur. I takon Kadaresė, ta rishikojė apo ta mbajė kėtė historik nė vepren e tij, qė nė trashėgiminė e popullit ka hyrė si historiku i ultimatumeve ndaj Shqiperisė dhe shqiptarėve tė panėnshtruar.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Udbashet shqiptar kundra vellaznive te vete   Sam 6 Sep - 15:47

Albanian eX|PerT
.•:*ØØØØØØØØØØØØØØØ*:•.


Anėtarėsuar: 09-11-06
Postime: 4,028


--------------------------------------------------------------------------------

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga zambaku2
UBASHET E KOSOSVES NGA MAQEDONIA!!!

Lista e veretete dhe e fundit

KJO ESHTE E FUNDIT DHE ME E SAKTA…….

1. Arben Xhaferi, Tetove,- “ Kosove”
2. Menduh Thaci, Tetove


Keta jane prijesit e UDB-ashave!
__________________
Atėherė si njė shkėmb deti, ngrihet shqiptari
E me gjoks t'pėrgjakur, lart flamurin mban,
Atėherė n'luftė si shqipe, hidhet guximtari,
E zemra i gufon, posi njė vullkan.
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15014
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Re: Udbashet shqiptar kundra vellaznive te vete   Sam 6 Sep - 15:48

Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
Contenu sponsorisé
MessageSujet: Re: Udbashet shqiptar kundra vellaznive te vete   

Revenir en haut Aller en bas
 
Udbashet shqiptar kundra vellaznive te vete
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: