AccueilPortaliFAQRechercherS'enregistrerMembresGroupesConnexion

Partagez | 
 

 Ahmet Zogu me Pashiqin marveshje

Aller en bas 
AuteurMessage
Perparimi
Admin


Numri i postimeve : 15052
Registration date : 30/04/2006

MessageSujet: Ahmet Zogu me Pashiqin marveshje   Lun 22 Sep - 7:38

Ahemt Zogu tradhetar qe erdhi ne pushtet me ndihmen e bellogradisteve serb e rus
............................................................................................................................

Ahmet Zogu kushte marveshje pastai pas ardhjes se tij ne pushtet duke e rrenue demokracin e Nolit i cili Noli edhe ky mesiguri ishte argat i rusise sepse po kete vit kur OKB ja donte ta çrrenjoste rusin ,NOLI u ngrit ne OKB dhe e kundershtoi qe ta shkolizin nanen e NOLIT Rusin!!
POr sidoqoft Zogu mbanete marveshje te meshefta me Nikolla Pashiqin sidomos ne gusht te vitit 1924
Per keto marveshje mz sz shumtu interesoheshin mediat italiane per marrinat e shqiptareve qe e masakroin kombin e vete dhe ne forma te zymta e roberoin ate!!!!Nje deshmi qe e kishte pase marr ne beograd eshte atasheu italian ne nentor 1925 ne kopjen e dyte e morri me 9 janar 1926.
Pjesa intelektuale per keto gjera ka qen ne dieni,por nuk ka bere ze sepse edhe ketyre patrioteve u ka knvenuar se tepermi,dhe histori e shqiptareve eshte me koke bythprapeshte.
eto marrina u botuan te plota mbas plote 70vjeteve çka d.m.th .e hangren tradhetaret parajsen e popullit hamamin.Dhe ata qe e botuan jane;
Marenglen Verli dhe Shyqyri Hysi.
Nuk e permendin keta studjues se interligjenca shqiptare ka qen servile e zogut si M.Frasheri ne Athine si minister ufqiplote ,pastai Faik Konica poashtu minister fuqiplote ne amerike e tjere e tjere magareca dhe sot historiografet servila e shkruazin historin shqiptare siq u rekomandohet nga tradhetaret dhe pasardhesit e mesoin shtrembet historin ton dhe keshtu mbrapesht perher po na hecin hesapet!!!
I pari qe e kishte pare kete tradheti te zogut ishte diplomati shqiptar ne belograd nga gjirokastra Rauf Fico qini me 1928
Ne tradheti serbise i kishte premtue qe me 1937 shene naumin si shkembim dhe ne Himare hapi shkollat e para greke !
Ne tradheti kishte premtue edhe kete qe shiperia ti bashkangjitet serbise dhe shef i shqiperise se roberuar si sot te jet zogu(rugovasit e thaqjanet) dhe ta bjohi dinastin e karagjorgjeviqaveDhe ministria e Luftes shqiptare do te anulohet dhe shqiperia heq dore qe tze ket nje ushtri Kombetare siq e beri Thaqi me nderkombetaret!!!!

Shqiperia do ta mbaje nje gjandarmeri aq te forte qe ta mbaje qetesin publike te Zogeve dhe ti vret çdo kend kush qohet kundra ketyre tarakgjinjeve tradhetara
Ne kete gjandarmeri te tradhetareve do te kete edhe rus epror dhe do ti financoi serbija me dinar (tani me euro) dhe amatim siq ishte koha e enverit e fadilit dhe rend ja la ne trashegimi Rugoves e gjeri tek Thaqi
Dhe kufinjet serbi shqiptar do te jen te hapure qe mallerat te shkoin lirshem ne shttblerje sikurse sot mos eshte genjeshter ore qafira tradhetar se nuk paska zot e as drejtesi ne kete rruzull te peshurret.
Ne kete marveshje te zogut dhe Pashiqit thuhet qe kete deklarat Zogu duhet ta thote pran Konferences se ambasadoreve ne parise dhe ta terheqi pretendimin e sovranitetit mbi Manastirin e Shen Naumit dhe Naumit dhe lokalitetet e Vermoshit e Kelmendit qe te mbeten toka te serbise
Dhe kisha ortodoxe shqiptare te terhiqet nga nga patriarku i konstadinopolit dhe ti bashkohet hirearkis se beligradit dhe miftit e muslimaneve te mvaren nga beligradi
Dhe qe si tradheti tjeter e Zogut e edhe e udheheqesave te sotit mbante edhe kete marveshje te marre qe Qeveria shqiptare mos ti kerkoi tokat e saja jashte kufinit,dhe ma e keqja e Zogut ndegjoni o shqiptar magareca qe çdo shqiptarit nga KOSOVA ti ndalohet hymja ne shqiper sepse munden me qen me elemente te dyshimta kinse mos po organizoin ndonje komplote per bashkim shqiperie !!Dhe çdo gje qe deshiron shqiperia ma pare duhet te kosultohet me serbin e PashiqitDhe nese serbija do te hyne ne lufte me Bullgarin,greqin e tjere do te kete te drejte qe ne shqiperi te rkurtoi nje ushtri shqiptare preje 25 mi vetash vullnetaresh .
Dhe nese hyne ne lufte me italin do ta aneksoi tere shqiperin si troll te serbise dhe kete e beri vertete italia,e zogu quf ne afrike dhe populli mbeti si cullake dhe Enver Hoxhen e pruren ne krye te zogutta se jo mahi.Dhe se fundi shqiperia nuk ka te drejte te hyne ne lufte me kerend pa pelqimin serb.

e pergediti

Haxhi L kuçi
Revenir en haut Aller en bas
Voir le profil de l'utilisateur http://diskutime-shqiptare.fr-bb.com
 
Ahmet Zogu me Pashiqin marveshje
Revenir en haut 
Page 1 sur 1

Permission de ce forum:Vous ne pouvez pas répondre aux sujets dans ce forum
 :: politika-
Sauter vers: